Vodeni sportovi

Splitski Jadran bez najjačih aduta očekivano poražen kod Pro Recca

Petar Jenjić • subota, 13.05.2023.

Vaterpolisti splitskog Jadrana upisali su poraz u susretu Lige prvaka na gostovanju kod Pro Recca rezultatom 14:7...

Kao što se i moglo očekivati, aktualni prvak Europe Pro Recco nije imao prevelikih problema protiv splitskog Jadrana u utakmici Lige prvaka te je slavio s 14:7.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Splitska momčad uskoro igra petu utakmicu finala Prvenstva Hrvatske pa je tako na gostovanje otputovala bez Mate Anića, Nikše Dobuda, Jerka Marinića Kragića i Ivana Domagoja Zovića. Osjetilo se i na rezultatu.

Već nakon prvih osam minuta talijanska momčad vodila je s 5:1, a istim rezultatom završila je i treća četvrtina. Do kraja je Jadran uspio tek ublažiti poraz.

Dvoboj je odmah prokomentirao i trener splitske momčadi Jure Marelja koji je svjestan da im je puno bitnije finale protiv Juga AO.

"Ova nam utakmica nije nosila prevelik značaj, nije bilo imperativa jer nas sljedeći tjedan čeka odlučujuća utakmica finala Prvenstva Hrvatske."