Garafolić u drami donio Dinamu pobjedu, gledat ćemo majstoricu

Petar Jenjić • subota, 13.05.2023.

Košarkaši Dinama slavili su na domaćem parketu protiv Zadra tricom Hrvoja Garafolića dvije sekunde prije kraja i tako izborili majstoricu četvrtfinala Prvenstva Hrvatske...

Jako dramatično je bilo u Draženovu domu gdje je Dinamo sa 77:76 svladao Zadar i izborio majstoricu koja će se sljedećeg tjedna igrati u Višnjiku.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Izuzetno zanimljiv bio je večerašnji dvoboj u KC "Dražen Petrović". Zadar je bolje krenuo u susret i imao prednost kroz veći dio prvog poluvremena. Gosti su na poluvrijeme otišli sa sedam koša viška (41:34).

Odličnu treću četvrtinu odigrao je domaćin za razliku od gostiju koji su se jako mučili, prvenstveno vanjskim šutem kroz cijelu utakmicu. Dinamo je treću dionicu dobio s 24:12 i imao vodstvo uoči zadnjih deset minuta.

Tricom Anzulovića vodio je s devet razlike (65:56) nakon čega je Zadar napravio seriju 11:0. Do kraja je bilo jako dramatično. Luka Božić zabio je slobodna bacanja za 76:74, da bi dvije sekunde prije kraja za pobjedu Dinama tricu zabio Hrvoje Garafolić.

Sjajni Garafolić susret je zaključio s 28 poena, devet skokova i šest asistencija, dok je Marin Vručinić dodao 14 koševa.

Luka Božić ubacio je 26 poena za Zadar i dodao pet skokova i šest asistencija, dok su gosti cijelu utakmicu šutirali mizernih 5/30 za tricu.