Ligue 1, 35. kolo, 14.05.2023, 13:00 h
Clermont 2:1 Lyon
Lyon

Lyon kiksao na gostovanju kod Clermonta, Lovren izašao iz igre u prvom poluvremenu

Krešimir Milić • nedjelja, 14.05.2023.

Clermont je pobjedom skočio na osmo mjesto. Bivši hrvatski reprezentativac ranije je završio susret zbog ozljede…

Veliki skok napravo je Clermont današnjom pobjedom protiv Lyona na domaćem terenu. Slavili su s 2:1 preokretom u 35. kolu Ligue 1.

Igraj na Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveli su gosti golom Lacazettea u 22. minuti na asistenciju Sarra. Nije dugo trajala sreća igrača Lyona jer samo tri minute kasnije Clermont dolazi u priliku za izjednačenje. Lukeba je napravio prekršaj za jedanaesterac, a s bijele točke u 25. minuti precizan je bio Kyei. Dejana Lovrena koji je morao izaći iz igre u 44. minuti kad ga je zamijenio Mendes.

Konačni rezultat od 2:1 postavio je Kyei u 65. minuti kad je pospremio u mrežu asistenciju Zeffanea. Dvostrukog strijelca Clermonta u 78. minuti je zamijenio bivši napadač Dinama Komnen Andrić koji je doveo Lyon u priliku da izjednači.

Igrao je bivši napadač Dinama rukom u svom kaznenom prostoru u sudačkoj nadoknadi. Provjerio se VAR i sudac je pokazao na bijelu točku, a srećom po Clermont Lacazette nije bio precizan.

Lyon je na tablici Ligue 1 na sedmom mjestu s 56 bodova, a Clermont je mjesto iza njih s 53 boda.