Brekalo zatresao okvir gola, Fiorentina upisala pobjedu, Monza bolja od Napolija

Petar Jenjić • nedjelja, 14.05.2023.

Nogometaši Fiorentine slavili su na domaćem terenu protiv Udinesea s 2:0, a istim rezultatom Monza je svladala Napoli...

Fiorentina - Udinese 2:0

Pobjedama se vratila Fiorentina koja je na domaćem terenu slavila protiv Udinesea s 2:0, u dvoboj bez prevelikog rezultatskog imperativa i sada se može pripremati za uzvrat polufinala Konferencijske lige.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odlično su Viole igrale u prvom poluvremenu, a nakon prvih 45 minuta vodile su zahvaljujući pogotku Gaetana Castrovillija. Golu je prethodio odličan udarac Gaetana Castrovillija kojim je zatresao gredu.

Udinese nije opasnije prijetio u prvom poluvremenu, ali zato za domaćina jest Josip Brekalo koji je nakon jednog kontranapada pogodio okvir gola.

U drugom poluvremenu pogodio je i Udinese stativu preko Jake Bijola, ali to je bilo sve od gostiju. U samoj završnici susreta pobjedu Fiorentine potvrdio je Giacomo Bonaventura koji je ušao u igru u 71. minuti.

Josip Brekalo odigrao je cijelu utakmicu za domaću momčad i ostavio jako dobar dojam, posebno u napadu.

Monza - Napoli 2:0

Monza je iskoristila slavljeničko raspoloženje Napolija koji je igrao u izmiješanom sastavu. Domaćin je slavio rezultatom 2:0 i stigao do 49 bodova te tako produžio niz neporaženosti koji traje od 2. travnja.

Nakon 18 minuta igre Monza je odradila dobar napad i iznenadila Napoli, Matteo Pessina proigrao je Danyja Motu Carvalha koji iz blizine skreće loptu u gol.

U 53. minuti domaća momčad podebljala je vodstvo kada je dobro plasiran udarac s 15 metara Andree Petagne završio u mreži kraj nemoćnog Pierluigija Gollina.