Marseille 3:1 Angers
Angers

Tudorov Marseille preokrenuo protiv "davljenika" i upisao pobjedu

Petar Jenjić • nedjelja, 14.05.2023.

Nogometaši Marseillea pod vodstvom Igora Tudora na domaćem su terenu upisali pobjedu protiv posljednje momčadi lige, Angersa...

Pobjedama se vratio Marseille kojeg vodi Igor Tudor. Večeras je na svom terenu igrao protiv posljednjeplasiranog Angersa kojeg je porazio rezultatom 3:1.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su imali vodstvo, no Marseille je okrenuo i vratio se na dva boda zaostatka za drugoplasiranim Lensom. S druge strane, Angers je uvjerljivo zadnji s 14 bodova.

Nakon što je Marseille propustio nekoliko jako dobrih situacija u prvih 20-ak minuta, Angers je to kaznio u 29. minuti. Abdallah Sima sjurio se prema golu i prekrasnim udarcem iskosa matirao Pau Lopeza. Nije dugo trajalo slavlje.

Tudorova momčad do poravnanja je stigla pet minuta kasnije, Jonathan Clauss je ubacio za Alexisa Sancheza koji je pravovremeno izbjegao zaleđe i skrenuo loptu u gol. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Odmah na početku nastavka jako raspoloženi Dimitri Payet poentirao je za preokret domaće momčadi na asistenciju Alexisa Sancheza. Bio mu je to prvi start u početnoj postavi od veljače, a ukupno četvrti gol sezone.

Domaćin je potvrdio pobjedu iz kaznenog udarca u 77. minuti, a siguran je s 11 metara bio Jordan Veretout. Do kraja se rezultat više nije promijenio.