Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - uzvrati, 16.05.2023, 21:00 h, Giuseppe Meazza
Suci: Clement Turpin (Francuska)
Inter
Inter
Lautaro Martínez 74'
1:0(0:0) Milan
Milan

Inter odradio uzvrat protiv velikog rivala, Lautaro potvrdio prolazak u finale!

Petar Jenjić • utorak, 16.05.2023.

Inter je prvi finalist Lige prvaka za sezonu 2022./23. U uzvratnoj utakmici protiv Milana slavio je pogotkom Lautara Martineza i tako upisao novu pobjedu protiv velikog rivala...

Marcelo Brozović
44'
90
Romelu Lukaku
66'
8
Robin Gosens
66'
11
Joaquín Correa
84'
5
Roberto Gagliardini
85'
Pierre Kalulu
64'
56
Alexis Saelemaekers
77'
27
Divock Origi
77'

Stefano Pioli

Uzvratna utakmica milanskog polufinala Lige prvaka nije ponudila preveliku dramu po pitanju rezultata. Inter je sačuvao prednost od 2:0 iz prve utakmice protiv najvećeg rivala te došao na korak do četvrtog naslova prvaka Europe.

Igraj na Manchester City - Real Madrid na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Milan nije imao previše šansi u toku utakmice. Ne možemo reći da je bilo potpuno rutinski od strane Intera, ali nije bilo ni toliko daleko od toga. Današnjom pobjedom od 1:0 Nerrazzuri su četvrti puta ove sezone porazili Rossonere, prvi puta u povijesti.

Kao što se i moglo očekivati, Milan je bio nešto opasniji na početku susreta pa se tako izdvaja pokušaj Thea Hernandeza iz daljine koji odlazi malo iznad grede, a zatim i Brahima Diaza kojeg brani Andre Onana. Obe šanse stigle su u prvih 12 minuta.

U 37. minuti izdvaja se pokušaj Rafaela Leaa koji je u svom karakterističnom stilu prošao kraj obrane Intera i pucao iskosa, no lopta je otišla kraj gola. Odmah nakon toga na drugoj strani prijeti domaćin. Hakan Calhanonglu oštro ubacuje iz slobodnog udarca, a Edin Džeko dodiruje loptu i skreće prema golu, ali Mike Maignan dobro je postavljen.

Kasnije je pokušao i Lautaro koji se izborio za prostor na rubu 16 metara, no lopta je otišla preko gola. Henrih Mhitarjan mučio se s ozljedom pa ga je zamijenio Marcelo Brozović koji je ušao 20-ak minuta ranije nego u prošlom dvoboju.

Nije se puno toga događalo kroz drugo poluvrijeme, sve do 74. minute. Tada je Romelu Lukaku proigrao Lautara Martineza u kaznenom prostoru, a ovaj udarcem iskosa u bliži matirao Mikea Maignana i donio vodstvo svojoj momčadi.

Lautaro je vrlo brzo nakon toga mogao i podebljati vodstvo, no odličan udarac još je bolje obranio vratar Milana. Rezultat se do kraja susreta više nije promijenio, iako je Lukaku imao jedan dobar pokušaj u sudačkoj nadoknadi. Ante Rebić nije nastupio u dresu Milana.

Nogometaši Intera sada mogu mirno pogledati sutrašnji dvoboj na Etihadu između Manchester Cityja i Real Madrida.