Roma i Sevilla u finalu Europske lige, vrlo dobar nastup Rakitića

Branimir Korać • četvrtak, 18.05.2023.

Odigrani su uzvratni dvoboji Europske lige. Roma je eliminirala Bayer Leverkusen, a Sevilla je eliminirala Juventus...

Roma je izdržala u Leverkusenu i izborila je nastup u finalu Europske lige. Nakon 1:0 u Rimu, u Leverkusenu se postavila pragmatično i igrala na rezultat, zatvoreno i bez nekih ambicija prema naprijed.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bayer je napadao i tražio pogotke, stvorio je sasvim dovoljno prilika, ali nije ih iskoristio i ostao je bez pogotka te s 0:0 u uzvratu oprostio se od Europe.

Prošle sezone Jose Mourinho vodio je Romu do trofeja pobjednika Konferencijske lige, a ove sezone napravio je iskorak i nadomak je trofeja pobjednika Europske lige.

U finalu će igrati protiv Seville koja je eliminirala Juventus golom u produžetku.

Rakitić i društvo bili su bolji većim dijelom susreta i u konačnici su zaslužili prolaz ne samo rezultatom nego igrom.

Juventus je na sredini drugog dijela poveo preko Dušana Vlahovića, ali Sevilla je vrlo brzo izjednačila golom Susa.

Ostalo je 1:1 do kraja regularnog dijela, a onda u produžetku već u 95. minuti Erik Lamela zabija za preokret.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je Sevilla igrala s igračem manje od 115. minute zbog drugog žutog kartona Acune i to zbog odugovlačenja kod izvođenja auta.

Ivan Rakitić odlično je odradio cijelu utakmicu.