Petar Jenjić • petak, 19.05.2023.

Sheffield Wednesday stigao je na korak do ulaska u Championship nakon što je u polufinalu doigravanja nadoknadio četiri pogotka prednosti protiv Peterborougha...

Zaista čudesna utakmica odigrana je sinoć na Hillsboroughu gdje je finale doigravanja za ulazak u Championship izborio Sheffield Wednesday koji je nakon bolje izvođenja penala bio bolji od Peterborougha.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije se tako činilo da će biti nakon prve utakmice koju su sinoćnji gosti dobili s 4:0. Jako je težak zadatak bio pred Sheffieldom koji je uspio u svojoj namjeri, nadoknadio četiri gola zaostatka pa i nakon trilera penala izborio finale.

Michael Smith iz penala u 9. i Lee Gregory u 25. minuti donijeli su domaćinu vodstvo nakon prvog poluvremena, koje je u 71. minuti podebljao Reece James. Stadion je eruptirao i tražio se četvrti gol.

On je stigao doslovno u zadnjim sekundama, u 98. minuti, kada je poentirao Liam Palmer i donio svojoj momčadi produžetke. Gregory je u dodatnih 30 minuta nakratko bio tragičar svoje momčadi te postigao autogol. Međutim, Callum Paterson u 112. minuti donio je domaćinu penale.

Tu je Sheffield slavio s 5:3, a jedini promašaj kod gostiju stigao je u drugoj seriji kada je Dan Butler pogodio okvir gola. Ludi preokret stigao je svom kraju.

Za ulazak u Championship igrat će protiv boljeg iz dvoboja između Barnsleyja i Boltona, a u prvoj utakmici bilo je 1:1.