Kramarić dva puta zabio u važnoj pobjedi Hoffenheima u borbi za ostanak u ligi

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 20.05.2023.

U 33. kolu Bundeslige Hoffenheim je na svom stadionu igrao protiv Union Berlina i upisao važnu pobjedu uz dva pogotka Kramarića...

Sezona koju u Hoffenheimu ne mogu proglasiti uspješnom bliži se kraju, a klub se bori za ostanak u ligi. U vrlo važnom susretu na svom travnjaku igra protiv Union Berlina i traži bodove pod svaku cijenu.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dobro je krenulo za domaćina koji je već u 22. minuti došao do vodstva pogotkom Beboua da bi 15-ak minuta kasnije stigao do povećanja prednosti golom Andreja Kramarića iz kaznenog udarca.

Ipak, da sve ne ide glatko za domaćina pobrinuli su se gosti u završnici prvog poluvremena kada su smanjili zaostatak preko Doekhija.

U drugom dijelu Hoffenheim je ipak zadržao prednost i u konačnici upisao pobjedu.

Raspoloženi Kramarić upisao se još jednom među strijelce i to u 90. minuti na dodavanje Dabbura da bi Izraelcu uzvratio u 99. minuti kada je on asistirao Dabburu za konačnih 4:2.

Kod gostiju Josip Juranović je igrao od 70. minute.

Hertha je već potvrđena kao budući drugoligaš, ali Bochum je nije uspio svladati i uzeti tri vitalna boda. Čak je i gubio od 63. minute pogotkom Tousarta da bi tek u 94. minuti Schlotterbeck izjednačio i donio Bochumu bod.

Kod Herthe Šunjić više nije u konkurenciji, a Uremović pauzira zbog potresa mozga.

I Schalkeu gori pod petama u borbi za opstanak te je također samo remizirao protiv Eintrachta. Gosti iz Frankfurta pak hvataju europske pozicije, primili su u Gelsenkirchenu gol već u prvoj minuti (Terodde), ali su preokretom poveli golovima Kamade i Tute. Schalke je ipak uzeo bod pogotkom Poltera u 85. minuti.

Werder i Köln su u komotnijoj situaciji u sredini poretka. U međusobnom dvoboju remizirali su 1:1, Tigges je doveo goste u vodstvo, a poravnao je Schmid.