Serie A, 36. kolo, 20.05.2023, 15:00 h
Cremonese 1:5 Bologna
Bologna

Cremonese praktički drugoligaš, Bologna mu uz asistenciju More nanijela težak poraz

Branimir Korać • subota, 20.05.2023.

Cremonese je visokim 1:5 domaćim porazom od Bologne praktički novi član Serie B. Na životu ga je držala još teorija, trebao je pobjedu, ali Bologna je bila nemilosrdna...

Nikola Moro s Bolognom je stigao do nove pobjede, ovaj put u gostima kod Cremonesea s 5:1. Bio je to važniji dvoboj domaćinu nego Bologni, ali to se na travnjaku nije vidjelo, neopterećeni gosti odigrali su odlično i upisali tri boda.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bologna je tako prekinula niz utakmica bez pobjede i to sa stilom, već u prvom poluvremenu riješeno je pitanje pobjednika.

Bologna je na odmoru vodila već s 3:0 golovima Marka Arnautovića, Lewisa Fergusona i Stefana Poscha što je putno ubilo svaku nadu domaćina.

U drugom dijelu gosti su dovršili posao s nova dva pogotka, prvo je Nikola Moro tri minute nakon ulaska u igru dao loptu za Orsolinija koji zabija za 4:0, a Sansone je u završnici povisio na 5:0.

Sve što je domaćin napravio bilo je smanjenje na 1:5 preko Daniela Ciofanija.

Inače, gosti su susret završili s igračem manje nakon što je Orsolini zaradio drugi žuti karton u 73. minuti. Moro je igrao od 59. minute.