SuperSport Prva NL, 31. kolo, 20.05.2023, 16:00 h, Rijeka, Krimeja
Suci: Martin Turčin, Dominik Benković, Filip Sinković
0:1(0:1) BSK Bijelo Brdo
Jang Junior Sunday 7'

BSK proradio i povezao dvije pobjede, Orijentu drugi poraz zaredom

Branimir Korać • subota, 20.05.2023.

U susretu 31. kola SuperSport Prve NL BSK je u Rijeci bio uspješniji od Orijenta 1:0. U borbenom dvoboju presudio je rani pogodak...

Dino Dukađin
61'
20
Dominik Simčić
61'
21
Filip Zrilić
61'
9
Džemal Ibiši
78'
19
Nino Mohorovičić
78'
Luka Mihaljević
46'
9
Josip Čikvar
69'
11
Marc Ante Tokich
69'
14
Mateo Mendeš
81'
13
Ivan Baković
90'
Denis Krstanović

Očekivalo se možda više po pitanju kvalitete nogometa i prilika, ali susret između Orijenta i BSK-a nije u potpunosti razočarao. Bio je borben, čvrst, do kraja neizvjestan, a okončan je pobjedom gostiju iz Bijelog Brda.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno) BSK je tako povezao dvije pobjede i podignuo se u sredinu poretka dok je domaćin drugi susret zaredom poražen.

>Trenutak odluke dogodio se već u sedmoj minuti kada je upućena dugačka lopta prema Jangu, Mislav Zadro je istrčao sa svog gola, a Jang je gurnuo loptu pokraj njega i ona ulazi u praznu mrežu.

U nastavku susreta tek nekoliko poluprilika i dvije konkretnije šanse pred golom vratara Ilije Đilasa.

Obje su stigle u prvih 20 minuta drugog dijela i nije ih realizirao Emanuel Črnko. Prvo je nakon ubačaja Švrljuge loše zahvatio loptu u idealnoj situaciji i upropastio je odličnu šansu, a zatim je probao i škaricama što je čak izgledalo opasnije, no ponovno je Đilas bio spreman.

Do kraja susreta obrana BSK-a lakoćom je rješavala sve probleme s kojima se suočila i ostalo je 0:1.