SuperSport Hrvatska nogometna liga, 35. kolo, 20.05.2023, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Varaždin

Gorica ostaje u SuperSport HNL-u nakon visoke pobjede protiv Varaždina!

Branimir Korać • subota, 20.05.2023.

Željko Sopić napravio je sjajan posao u drugom dijelu sezone te je spasio Goricu od ispadanja i ostavio je u ligi. Šibenčani su u 35. kolu visoko poraženi kod kuće od Osijeka, a Gorica je s visokih 5:2 svladala Varaždin te kolo prije kraja osigurala ostanak u ligi!

Potpuno zasluženo Gorica ostaje u SuperSport HNL-u. Prema prikazanom u drugom dijelu sezone jednostavno nije zaslužila ispasti iz lige. Nakon što je Osijek jučer projurio Šubićevcem, otvorila se prilika za osiguravanje ostanka u ligi već danas i ona je iskorištena na impresivan način. U Velikoj Gorici svladan je Varaždin s čak 5:2.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odmah su Sopićevi igrači pokazali da su raspoloženi i spremni za pobjedu. Već u drugoj minuti stigli su do vodstva, Mitrović je povukao kontru, dao loptu na desnu stranu za Ndockyta koji prolazi Pellumbija i zabija u suprotni kut.

U 22. minuti nova kontra Goričana i novi pogodak. Ndockyt je ubacio s desne strane, natrčao je Mitrović, ali njegov pokušaj brani Zelenika, međutim lopta se odbija do Suka koji je precizniji i zabija u donji kut.

Do odlaska na odmor Varaždin smanjuje nakon lijepe akcije. Pilj je odlično proigrao u kaznenom prostoru Uratu, on daje povratnu loptu prema Kolariću koji vara čuvara i zabija za 2:1.

U drugom dijelu Gorica je potpuno kontrolirala utakmicu i onda završila posao. U razdoblju od 73. do 86. minute postigla je tri gola i upisala visoku pobjedu.

U 73. minuti Majstorović je bio s loptom na desnoj strani i prevario je čuvara, zatim odlično centrirao na drugu vratnicu gdje je Fruk koji iz voleja pogađa u suprotni kut.

Deset minuta kasnije i četvrti gol. Ubačena lopta iz kornera, na drugoj vratnici bio je Steenvoorden koji glavom šalje loptu u mrežu. Varaždinci su potpuno pali i ubrzo dolazi i peti gol, Fućak je vukao napad po lijevoj strani, u sredini pronašao Fruka koji se lako riješio Ocvireka i mirno pogodio za povećanje vodstva na 5:1.

Do kraja susreta Varaždin je tek smanjio na 5:2, Jozo Stanić je ubacio, a Vito Težak glavom pogodio za smanjenje zaostatka.

Vrlo brzo stigao je kraj i zasluženo veliko slavlje Goričana.