Tudoru novi poraz i vrlo teška situacija u borbi za drugo mjesto

Branimir Korać, HINA • subota, 20.05.2023.

Nogometaši Lillea svladali su u 36. kolu francuske Ligue 1 s 2:1 Marseille, sastav kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor. Ovim porazom Marseille se doveo u tešku poziciju u borbi za drugo mjesto...

Premda je Marseille vodio na poluvremenu upisao je drugi poraz u posljednje tri ligaške utakmice. Prije pada kod Lillea izgubio je i na gostovanju kod Lensa, kluba s kojim se bori za drugu poziciju koja vodi prema Ligi prvaka.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon ovog poraza Marseille je u teškoj situaciji jer ima dva boda manje i utakmicu više od Lensa.

Marseille je poveo u 29. minuti golom Claussa, a nakon sjajne asistencije ukrajinskog veznjaka Malinovskog. No, domaćin se vratio odmah početkom drugog poluvremena, a za 1:1 je zabio David s bijele točke.

Marseille je opet poveo u 61. minuti. Strijelac je bio Alexis Sanchez, ali je pogodak poništen zbog minimalnog zaleđa. No, u 72. minuti je uslijedio novi nalet domaćina i pogodak Bambe za 2:1. Do kraja nije više bilo golova iako je novom pogotku bliže bio domaćin, koji je opasno prijetio iz kontranapada, nego Tudorova momčad izjednačenju.

U prvom subotnjem susretu nogometaši Montpelliera su u gostima, s 3-0, pobijedili Nantes koji je i dalje u velikoj krizi.

Bio je ovo Nantesov treći prvenstveni poraz u posljednja četiri nastupa, no još je gora statistika ta što je posljednji put u Ligue 1 pobijedio sredinom veljače. Zato je Nantes u opasnim problemima oko ostanka u ligi, trenutačno je na rubnom 17. mjestu ljestvice. Montpellier je unatoč pobjedi ostao na 12. poziciji.

U 38. minuti Ferri je postigao prvi pogodak na susretu, dok je u 47. Nordin zabio za 2:0 i time potpuno usmjerio ovaj susret na gostujuću stranu. Zadnji strijelac na ogledu bio je Sacko u 88. minuti.