Majer asistent u goijadi Rennesa

Krešimir Milić • nedjelja, 21.05.2023.

Hrvatski veznjak asistirao je za vodstvo. Rennes je slavio s 5:0 na gostovanju...

Rennes je današnje gostovanje kod Ajaccia shvatio i više nego ozbiljno. Momčad za koju nastupa hrvatski veznjak Lovro Majer nakon prvog poluvremena imala je već vodstvo od 4:0, a susret 36. kola Ligue 1 završili su pobjedom od 5:0.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Veliku zaslugu u tome imao je i hrvatski reprezentativac koji je bio asistent u ovom susretu.

Asistirao je za prvi gol u 14. minuti kad je vratio loptu na 12 metara za Santamariju koji je pogodio za 1:0. Sudjelovao je i kod trećeg gola, ali nije imao toliku zaslugu koliko strijelac Doku.

Majer mu je dodao loptu, a on je od svoje polovice napravio solo prodor te pospremio loptu u mrežu za 3:0 u 37. minuti. Na susretu je još zabijao Gouiri (31., 40.).

Gouiri je u drugom poluvrmenu postigao još jedan gol za hat-trick i slavlje od 5:0. Hrvatski veznjak Lovro Majer bio je jedan od najboljih pojedinaca na travnjaku za Rennes, a odigrao je i cijeli susret.

Rennes je bliz pozicija koje vode u Europu, od Konferencijske lige ih dijeli bod, a od Europske lige dva. Trenutno su na šestom mjestu sa 62 boda.