Edin Terzić vodi Borussiju prema naslovu prvaka, kolo prije kraja Bayern joj gleda u leđa

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.05.2023.

Nogometaši Borussije Dortmund korak su do osvajanja naslova prvaka nakon što su u susretu 33. kola Bundeslige na gostovanju pobijedili Augsburg s 3:0, pa kolo prije kraja imaju dva boda više od Bayerna. Važnu pobjedu u borbi za ostanak u ligi upisao je Stuttgart...

Dominacija münchenskog kluba u nacionalnom prvenstvu bliži se kraju. Nakon što je Bayern posljednjih deset godina osvajao naslov prvaka, čini se kako će ove godine njegovu seriju prekinuti Borussia Dortmund.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Borussia je gostujućom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici sa 70 bodova, dva više od Bayerna kolo prije kraja i sve ima u svojim rukama.

U posljednjih 90 minuta momčad koju vodi Edin Terzić će kod kuće protiv Mainza loviti pobjedu za naslov prvaka, deveti u povijesti kluba, ali prvi nakon 2012. godine.

Augsburg, kojem još uvijek prijeti ispadanje, sjajno se branio, čak i od 38. minute kada je ostao s igračem manje nakon što je isključen Felix Uduokhai. Međutim, domaću "bravu" otključao je Sebastien Haller u 58. minuti.

U 84. minuti je isti igrač zabio za 2:0 i tako razriješio pitanje pobjednika, a do kraja susreta među strijelce se upisao i Julian Brandt u četvrtoj minuti nadoknade.

Dion Drena Beljo igrao je do 61. minute, a David Čolina od početka drugog poluvremena.

U ranije odigranom susretu Stuttgart je na gostovanju pobijedio Mainz s 4:1 napustivši zonu ispadanja.

Stuttgart kolo prije kraja drži 15. mjesto s 32 boda, koliko ima i Bochum, na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije. Zadnje dvije pozicije drže Schalke (31) i otpisana Hertha (26).

U zadnjem kolu Stuttgart kod kuće dočekuje Hoffenheim, Bochum će ugostiti Bayer Leverkusena, dok Schalke očekuje najteži ispit, gostovanje kod RB Leipziga.

U slučaju da dvije momčadi imaju isti broj bodova, gleda se razlika pogodaka, potom broj postignutih golova, a na četvrtom mjestu je međusobni ogled.

Mainz je poveo u 23. minuti golom Marcusa Ingvartsena, a u 43. minuti je izjednačio Wataru Endo.

U nastavku susreta gosti su zabili još tri gola, a strijelci su bili Serhou Guirassy (64), Chris Fuhrich (78) i Tanguy Coulibaly (90+1). Hrvatski reprezentativac Borna Sosa nije bio u sastavu zbog infekcije usne šupljine i grla.

U nedjelju se još sastaju Bayer Leverkusen - Borussia Moenchengladbach.