Ostali sportovi

Pucar nakon velike drame u sedam setova do trećeg kola

Petar Jenjić • ponedjeljak, 22.05.2023.

Tomislav Pucar svladao je u drugom kolu Slovaka Yanga Wanga u dugačkih sedam setova u kojima je bilo spašavanja set i meč lopti. Nijanse su odlučile pobjednika...

Drugi meč i druga pobjeda za Tomislava Pucara na Svjetskom prvenstvu u Durbanu, a u drugom kolu porazio je Yang Wanga koji nastupa za slovačku reprezentaciju.

Igraj na mečeve SP-a u stolnom tenisu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prije nepunih mjesec dana Pucar je lakoćom u tri seta svladao istog igrača, ali ovoga puta išlo je itekako teži. Sada je hrvatski predstavnike slavio u teških sedam setova.

Nakon jednog sata i sedam minuta igre slavio je s 4:3 u setovima (6-11, 3-11, 11-8, 11-9, 9-11, 19-17, 15-13). Slovak je dobio prva dva seta, a zatim je Pucar uzvratio na isti način. Wang je dobio peti set s 11:9 i stigao na korak do iduće faze.

Šesti set bio je osobito dramatičan, a odigralo se čak 36 poena. Dobio ga je Pucar s 19:17, da bi u odlučujućem uspio uzeti pobjedu s 15:13. Ono što je zanimljivo, Yang je dobio šest poena više ukupno (80-74).

U trećem kolu čeka boljeg iz dvoboja Niagola Stoyanova i Dimitrija Ovčarova.