Dugopolje osiguralo ostanak, Kustošija sve bliže razigravanju za ostanak

Petar Jenjić • subota, 27.05.2023.

Nogometaši Dugopolja slavili su na domaćem terenu protiv Kustošije s 2:0. Tim ishodom osigurali su ostanak u SuperSport Prvoj NL, a oba pogotka postigli su u završnici susreta...

Odigrana je nova utakmica 32. kola SuperSport Prve NL. Dugopolju je protiv Kustošije trebao barem bod kako bi osigurao ostanak u drugom rangu natjecanja. U tome je i više nego uspio, a na koncu je slavio rezultatom 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Današnjim porazom Kustošija ostaje pretposljednja s 34 boda, dva manje od Dubrave Tim Kabel koja bi današnjom pobjedom protiv Croatije Zmijavci osigurala ostanak, a ekipu Samira Toplaka gurnula u razigravanje za ostanak.

Prva opasnost pred golom gostiju u šestoj minuti. Nisu uspjeli igrači Kustošije izbiti loptu, ona je došla do Marka Domančića koji puca s osam metara, no lopta od Mikayila Fayea odlazi kraj stative. Odmah nakon toga na drugoj strani pucao je Mihovil Geljić, no obranio je Toni Silić.

Mihael Mlinarić bio je među aktivnijima kod domaće momčadi. U 19. minuti asistirao je za Branka Đukića na pet metara, no udarac mu je otišao kraj stative. Okušao je i udarac nekoliko minuta kasnije, no lopta je otišla preko gola. Izdvaja se i pokušaj Fayea na drugoj strani, ali otišao je šut metar od gola.

Ritam igre bio je puno viši u nastavku, ali pravih šansi dugo nije bilo, sve do posljednje trećine poluvremena. Prvo izdvajamo udarac glavom Igora Čerine koji brani Giovanni Jerolimov, a zatim i na drugoj šansi dobar udarac Filipa Dujmovića koji odlazi malo kraj stative.

I onda u 85. minuti stigao je pogodak domaće momčadi. Asistent je bio Ivan Rodić koji je ubacio za Marka Domančića koji glavom skreće loptu u gol. To mu je bio prvi pogodak u sezoni.

Pet minuta kasnije Carlos Torres je prošao po lijevoj strani i ubacio za Rodića, njegov udarac bio je asistencija za Stipu Vladušića koji lako iz blizine skreće loptu u gol.