Borussia Dortmund još jednom kiksala, Bayern ponovno prvak Njemačke!

Branimir Korać • subota, 27.05.2023.

Minhenski Bayern slavi novi naslov prvaka Njemačke! U posljednjem kolu Borussia Dortmund imala je sve u svojim rukama, trebala je "samo" bilo kakvu pobjedu na svom stadionu protiv Mainza, ali je podbacila, kiksala i remijem 2:2 ostala bez titule prvaka...

Dortmundska Borussia može samo i jedino sebe kriviti za propuštenu titulu prvaka Njemačke. Bayern se nudio kao rijetko kada, prolazio teške trenutke, kiksao, mijenjao trenera, imao lošu atmosferu, ali Borussia jednostavno nije znala to iskoristiti.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Samo u završnici imala je kikseve kod Bochuma i u zadnjem kolu protiv Mainza na svom travnjaku, bili su to susreti koji bi je odveli do titule prvaka, ali Borussia nije pronalazila put do pobjede.

U posljednjem kolu ugostila je Mainz, sve je bilo spremno za veliku proslavu, ali Mainz je bio impresioniran i vrlo brzo je šokirao Terzićevu momčad.

Potpuno neopterećen i bez ikakve brige u borbi za opstanak ili Europu, već do polovice prvog poluvremena Hanche-Olsen i Onisiwo odveli su Mainz do 2:0.

Borussia je pritiskala, stvarala prilike, ali i neviđeno promašivala. nije realizirao kazneni udarac, promašen je niz zicera do 69. minute kada je Raphael Guerreiro smanjio na 1:2.

Tražili su domaćini pogotke, ali nikako nisu dolazili, a na drugoj strani Mainz je bio i dalje opasan te mogao i povećati prednost.

U 96. minuti Sule je poravnao na 2:2,m ali vremena za novi pogodak nije bilo.

Znali su u Dortmundu rezultat iz Kölna, kao što su ga znali i kada je Köln izjednačio protiv Bayerna.

Bayern se okitio tako novim naslovom prvaka iako je u jednom trenutku izgledalo da bi i on mogao nastaviti sezonu darivanja.

Znali su Bavarci da ih spašava samo pobjeda u Kölnu uz pomoć Mainza. Krenuli su dobro, poveli već u osmoj minuti golom Comana, ali u 81. minuti Köln se vratio. Brat Dinamovog Roberta Ljubičića, Dejan, iz kaznenog udarca je izjednačio.

U tom trenutku Borussia je i s porazom bila na vrhu, ali Bayernu se isplatio pritisak i u 89. minuti preko Musiale stigao je do pobjede.

Ali i onda je uslijedilo čekanje, Bavarci su navijali za Mainz da izdrži u Dortmundu i kada je tamo označen kraj, krenulo je veliko slavlje Bayerna.

U borbi za opstanak, Herthu smo već ranije otpisali, a danas joj se pridružio Schalke. Schalke je poražen kod na kraju trećeplasiranog Leipziga koji je slavio s 4:2 uz asistenciju Olma, dva gola Nkunkua te po jedan Laimera i Poulsena.

U dodatne kvalifikacije ide Stuttgart koji je trebao pobjedu kod kuće protiv Hoffenheima, ali odigrao je samo 1:1. Gosti su poveli pogotkom Beboua, a izjednačio je Tomas u 80. minuti.

I Kramarić i Sosa odradili su cijelu utakmicu.

Union Berlin igrat će u Ligi prvaka nakon što je slavio s 1:0 protiv Werdera uz nastup Josipa Juranovića.