Inter 3:2 Atalanta
Atalanta

Pašalićev pogodak nije spasio Atalantu, Inter slavio u Milanu

Branimir Korać • subota, 27.05.2023.

U posljednjem današnjem susretu 37. kola Serie A Inter je na svom travnjaku igrao protiv Atalante i upisao pobjedu. Prvi od dva pogotka za goste postigao je Mario Pašalić...

Atalanta je na gostovanju u Milanu tražila bodove kojima bi zadržala nadu za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone, ali loše je krenula i morala se čupati iz neugodne situacije.

Inter je već u trećoj minuti vodio 2:0 golovima Romelua Lukakua i Nicola Barelle, u potpunosti je imao sve u svojim rukama, ali u završnici prvog dijela zakomplicirala se situacija.

U 36. minuti Mario Pašalić izjednačio je nakon velike gužve u 17 metara, Hojlund nije uspio uputiti loptu prema golu, Pašalić je bio na pravom mjestu, bacio se i zakucao loptu u mrežu za 2:1.

U drugom poluvremenu Inter je kontrolirao utakmicu i nije dozvolio Atalanti da pomisli na povratak u utakmicu.

Lautaro Martinez u 77. minuti na dodavanje Marcela Brozovića povisio je na 3:1, a pogodak tek za smanjenje na 3:2 u sudačkoj nadoknadi nastao je nespretnom reakcijom vratara Onane.

Marcelo Brozović kod Intera odigrao je cijelu utakmicu dok je Pašalić kod gostiju izašao u 61. minuti te ga je zamijenio Ademola Lookman.