Vodeni sportovi

Sestre Jurković ostale na korak do medalje na Europskom prvenstvu

Petar Jenjić • nedjelja, 28.05.2023.

Sestre Ivana i Josipa Jurković odradile su finalnu utrku na Europskom prvenstvu u ženskom dvojcu. Na kraju su završile na četvrtom mjestu...

Sestre Ivana i Josipa Jurković u A finale su prošli nakon odličnog nastupa u repasažu ženskih dvojaca. Tu su bile najbolje od starta do cilja i stigle do pobjede. Danas su završile četvrte s vremenom 7:08.55.

Današnje finale ponudilo je zanimljivu utrku. Dobro su krenule, ali su nizozemska i rumnunjska posada očekivano preuzele inicijativu i otplovile prema naprijed.

Uslijedila je borba sa Španjolkama Ainom Cid i Esther Briz Zamorano koje su u posljednjem dijelu utrke pojačale i uspjele uzeti brončanu medalju s vremenom 7:03.56.

Naslov europskih prvakinja uzele su Ioana Vrinceanu i Roxana Anghel iz Rumunjske s vremenom 6:56.40, dok su srebro osvojile Nizozemke Ymkje Clevering i Veronique Meester s vremenom 6:57.56.