Slavi se prvi naslov: Futsal Dinamo je prvak Hrvatske!

Krešimir Milić • ponedjeljak, 29.05.2023.

U punom Draženovom domu pjesma nije prestajala. Futsal Dinamo je trećom pobjedom protiv Olmissuma došao do povijsnog naslova...

Povijesni rezultat slave BBB-i u Draženovom domu. Futsal Dinamo je po prvi put u povijesti prvak Hrvatske.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slavili su četvrtoj utakmici serije protiv Olmissuma s 3:1 i došli do treće pobjede u seriji, a time i povijesnog naslova prvaka. Zabijali su golove Postružin, Perić i Novak za Dinamo, za Olmissum je pogodio Kuraja.

Postružin je zabio za 1:0 u 11. minuti kad ga je Novak pronašao nečuvanog nakon kornera. Gađao je isprve s pet metara Postružin i pogodio.

Sjajan pogodak za 2:0 zabio je Perić iz voleja u 14. minuti. Lopta se odbila nakon kornera u zrak, a Perić se namjestio i pogodio za povećanje vodstva protiv Olmissuma.

Smanjenje nada Omišana u preokret radi Novak u 28. minuti. Minutu ranije pocrvenio je vratar Čizmić, a potom je Novak s deset metara u 28. minuti pogodio za 3:0 i delirij na tribinama.

Počela se slaviti titula nakon Novakovog gola, a nije ih u tome ome ni onaj Kuraje u 35. minuti za 3:1. Čekao se kraj da dvorana proključa i krene veliko slavlje navijača i igrača Futsal Dinama u slavlju prve titule u povijesti. Slavlje se nastavilo i nakon dodjele medalja u ispunjenom Draženovom domu.

U prvoj utakmici serije slavio je Olmissum s 2:1, a onda je Dinamo na Ribnjaku u Omišu izjednačio na 1:1 seriju pobjedom od 4:2, dok su u Draženovom domu pobjedom 6:2 poveli u seriji. Olmissum je dosad igrao tri finala, a u prva dva je slavio.