Cedevita Olimpija nadigrala Partizan i izborila majstoricu u Beogradu

Branimir Korać • utorak, 30.05.2023.

Cedevita Olimpija uzvratila je Partizanu za poraz u prvom susretu u Beogradu te je izjednačila u polufinalnoj seriji na 1-1. Ljubljančani su upisali pobjedu 95:83...

Još jednom potpuna dominacija Cedevite Olimpije u skoku, samo ovaj put ta nadmoć je konkretizirana i u realizaciji. Ljubljančani su odnijeli pobjedu 95:83 u susretu u kojem su praktički konstantno bili u vodstvu.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ljubljančani su tako uzvratili Partizanu za poraz u Beogradu i pokazali su da mogu s njim igrati. Partizan nakon one lude serije protiv Reala ne izgleda nedodirljivo, Studentski centar mu je stvarao probleme, a sada i Cedevita Olimpija.

U prvom poluvremenu Ljubljančani su se već odvojili, Yogi Ferrell je već u tom razdoblju ubacio 15 poena i vukao domaćina, u nastavku je malo stao s realizacijom, ali pomogli su i ostali.

Željko Obradović pokušavao je nešto promijeniti, tražio pravu petorku, ali nije to bio dobar dan za njegovu momčad.

Ferrell je na kraju završio s 21 poenom, osam skokova i sedam asistencija dok je Zoran Dragić dodao 12 poena. Karlo Matković igrao je 19 minuta i ubacio osam poena uz tri skoka.

Kod Partizana Kevin Punter ubacio je 24 poena uz osam skokova, a Dante Exum dodao je 16 poena.