Bernarda Pera nakon preokreta svladala Donnu Vekić

Petar Jenjić • četvrtak, 01.06.2023.

Donna Vekić poražena je u drugom kolu Roland-Garrosa. Bolja je od nje bila Bernarda Pera koja je okrenula zaostatak i izborila treće kolo...

Nastup na Roland-Garrosu zaključila je Donna Vekić koja je u drugom kolu igrala protiv Bernarde Pere. Rođena Zadranka ipak je danas bila bolja pa je stigla do pobjede u tri seta.

Igraj na Roland-Garros (ž) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vekić je dobila prvi set sa 6:3, ali u preostalim setovima ipak je bolja bila američka tenisačica koja će u trećem kolu igrati protiv Elisabette Cocciaretto iz Italije.

Hrvatska tenisačica u meč je startala breakom, Pera je okrenula na 3:1, no do kraja seta nije uspjela dobiti nijedan gem. Amerikanka je u drugom setu krenula vodstvom od 2:0, Vekić je izjednačila na 3:3, ali do kraja seta dobiva tek jedan gem.

Američka tenisačica puno je bolje odigrala onaj odlučujući. Imala je vodstvo od 5:1, malo je zakomplicirala situaciju, no uspjela je izvući pobjedu.