Vodeni sportovi

Sandro Sukno i Luka Lončar osvojili novi naslov prvaka Europe s Pro Reccom

Petar Jenjić • subota, 03.06.2023.

Pro Recco je novi-stari prvak Europe u vaterpolu. U reprizi prošlogodišnjeg finala Talijani su slavili rezultatom 14:11...

Pro Recco nastavlja dominirati vaterpolom, a nova potvrda toga stigla je danas u finalu Lige prvaka. Talijanska momčad, pod vodstvom trenera Sandra Sukna, svladao je Novi Beograd rezultatom 14:11.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pro Recco je tako osvojio svoj 11. naslov prvaka Europe, a treći uzastopni. Zanimljivo, prošle sezone u finalu je porazio istog protivnika, srpska ekipa ponovno je kapitulirala na samom kraju protiv jače momčadi.

Već nakon prve četvrtine Talijani su imali vodstvo od 4:1, a do kraja poluvremena vodili su s četiri razlike (9:5). Do kraja susreta održavali su vodstvo.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Gergo Zalanki s četiri gola, koliko je dodao i Francesco Di Fulvio, dok se Luka Lončar nije upisao u strijelce.

Srpsku momčad predvodio je Alvaro Ortega Granados s pet postignutig pogodaka.