Stipe Biuk i LAFC porazom ostali bez sjevernoameričke Lige prvaka

Petar Jenjić • ponedjeljak, 05.06.2023.

Nogometaši meksičkog Leona osvojili su svoj prvi naslov u CONCACAF Ligi prvaka. U uzvratu protiv Los Angeles FC-a upisali su novu pobjedu i trofejno zaključili natjecanje...

Završeno je još jedno izdanje sjevernoameričke Lige prvaka. Do prve titule u ovom natjecanju stigao je meksički Leon koji je u finalnoj seriji bio bolji od Los Angeles FC-a.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvoj utakmici Meksikanci su na domaćem terenu slavili s 2:1, dok su u uzvratu također upisali minimalnu pobjedu, ovoga puta rezultatom 1:0.

Pogodak vrijedan trofeja stigao je u 20. minuti susreta kada je poentirao Lucas Di Yorio kojem je to bio 11. pogodak u sezoni. Američka momčad nije se uspjela vratiti u ostatku utakmice te je potpisala kapitulaciju.

U dresu poražene momčadi igrao je i Stipe Biuk, hrvatski nogometaš startao je s klupe, a u igru je ušao umjesto Carlosa Vele u 64. minuti.