Swiatek slavila u "reprizi finala" ženskog Roland-Garrosa

HINA, Krešimir Milić • srijeda, 07.06.2023.

Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala na pariškom Grand Slam turniru. Tada je Swiatek pobijedila vrlo lako, sa 6:1, 6:3...

Poljska tenisačica Iga Swiatek, najbolja igračica na svijetu, plasirala se u polufinale ovogodišnjeg Roland Garrosa nakon pobjede u dva seta protiv Amerikanke Coco Gauff.

Igraj na Roland-Garros na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bila je to repriza prošlogodišnjeg finala na pariškom Grand Slam turniru. Tada je Swiatek pobijedila vrlo lako, sa 6:1, 6:3. Ove srijede je bilo nešto teže, no na kraju je Poljakinja ponovno bila predobra za 19-godišnju Amerikanku Gauff. Slavila je 6:4, 6:2.

U prvom setu Gauff se vrlo dobro držala do 4:4 kada je Šwaitek dobila dva gema u nizu i time prvi set. U drugom setu Amerikanka je u rezultatskom kontaktu sa suparnicom bila do 2-2, a potom su uslijedila četiri gema u nizu Poljakinje i slavlje.

U polufinalu će Swiatek igrati protiv brazilske tenisačice Beatriz Haddad Maije koja je svladala Ons Jabeur 3:6, 7:6, 6:1.

U utorak su međusobni polufinalni susret osigurale Bjeloruskinja Arina Sabalenka i Čehinja Karolina Muchova.