Dobar nastup Hezonje u poravnanju Reala u polufinalnoj seriji protiv Joventuta

Branimir Korać, HINA • petak, 09.06.2023.

Real Madrid u polufinalnoj seriji španjolskog prvenstva igra protiv Joventuta i nakon pporaza u prvoij utakmici, uspio je doći do poravnanja u seriji. Važnu ulogu u toj pobjedi imao je Mario Hezonja...

Europski prvak Real Madrid slavio je s 90:73 protiv katalonskog Joventuta u četvrtak navečer, čime je izjednačio na 1-1 u polufinalnoj seriji doigravanja za prvaka Španjolske.

Igraj na Joventut - Real Madrid na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja proveo je na parketu 21 minutu upisavši 15 koševa za domaćina dok je bivši hrvatski reprezentativac Ante Tomić ubacio 12 poena za goste tijekom 27 minuta.

Real Madrid je pred svojom publikom prelomio susret u posljednjoj četvrtini koju je dobio s 14 koševa razlike. Dva dana ranije Real je bio izgubio s 83:93 od Joventuta.

Ove dvije momčadi susrest će se ponovo u subotu i ponedjeljak u gradiću Badaloni, domu Joventuta. U finale će se plasirati momčad koja dođe do tri pobjede.

U drugom polufinalu Barcelona vodi s 1-0 protiv Unicaje iz Malage.

Real Madrid je prošli mjesec osvojio Euroligu, a Joventut je ispao u polufinalu Eurokupa.