Ostali sportovi

Sandra Perković svojim hicem sezone do drugog mjesta u Parizu

HINA, Petar Jenjić • petak, 09.06.2023.

Sandra Perković osvojila je drugo mjesto na mitingu Dijamantne lige koji se održao u Parizu. Do plasmana na pobjedničko postolje stigla je najboljim osobnim hicem sezone...

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković osvojila je drugo mjesto u bacanju diska na mitingu Dijamantne lige koji se održao u Parizu.

Sandra je na budućem olimpijskom poprištu došla do drugog mjesta sa svojim najboljim hicem sezone od 65.18 metara. Perković je tu daljinu postigla u prvom pokušaju, a osim njega, imala je samo još jedan ispravan hitac - 65.08 u trećoj seriji.

Za hrvatsku bacačicu diska ovo bio prvi ovogodišnji nastup u Dijamantnoj ligi. Pobijedila je Amerikanka Valerie Allman s rekordom mitinga od 69.04 metra, dok je treća bila Njemica Kristin Pudenz (62.87).

U poretku ove discipline nakon dva od pet natjecanja Dijamantne lige vodi Allman sa 17 bodova ispred Francuskinje Meline Robert-Michon s osam bodova, dok Sandra Perković ima bod manje.

Dodajmo i to da je za sedam dana na rasporedu Bislett miting u Oslu.