Bez pogodaka na Krimeji: Rudeš i Vukovar bez problema do pobjede

Branimir Korać • subota, 18.02.2023.

Odigrana su još tri susreta nastavka sezone u SuperSport Prvoj NL. Domaće pobjede upisali su Rudeš i Vukovar dok je jedini bod u gostima upisala Croatia...

Otvaranje drugog dijela sezone na Krimeji nije oduševio, u doista skromnom dvoboju Orijent i Croatia odigrali su bez pogodaka. Vrlo malo prilika, strpljivi gosti dobro su se branili, bez nekih posebnih aspiracija u igri prema naprijed, a domaćin nije imao nikakvu ideju kako slomiti otpor i čvrsti blok Zmijavčana.

Tu i tamo pokoja sporadična prijetnja, bilo je premalo da bi utakmica dobila prolaznu ocjenu.

Nikakve dvojbe nije bilo u dvoboju lidera Rudeša i posljednjeplasiranog Hrvatskog dragovoljca. Spremniji i kvalitetniji Rudeš slavio je s 3:0.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, imali su svoje prilike i gosti, ali mreže su mirovale. Zato odmah na startu drugog dijela Rudeš se odvaja.

U prvim sekundama drugog poluvremena Dominik Rešetar zabio je za vodstvo, Aleksa Latković u 50. je povisio na 2:0 da bi u 72. minuti svojim drugim golom Rešetar odveo Rudeš do visokih 3:0.

Hrvatski dragovoljac više od ovog nije mogao, Rudeš je najkvalitetnija momčad lige i bilo je samo pitanje kada će se otvoriti i krenuti prema pobjedi.

Vukovar je upisao pobjedu protiv Kustošije također s 3:0. Zaslužena i očekivana pobjeda Vukovaraca koji su dominirali, a posao su si olakšali ranim pogotkom. Već u sedmoj minuti Clement Awounyo pogodio je mrežu Giovannija Jerolimova.

U drugom poluvremenu Emanuel Nikpalj skrivio je kazneni udarac i zaradio isključenje, a Zinedin Mustedanagić povisio je na 2:0. Točku na i stavio je u sudačkoj nadoknadi Vanja Pelko.

Ne okreći se sine...

Iza nas je još jedan dan na Europskom prvenstvu koji je obilježilo igranje naših susjeda. Slovenija je, za razliku od Srbije, došla do boda...