Prva nogometna liga, 20. kolo, 04.03.2023, 12:00 h, Zagreb, Lučko
Suci: Ivan Matić, Emir Trklja, Dario Mužar
Nikola Pavlović 9'
Croatia Zmijavci

Sjajan start Croatije, Jarun ipak preokretom do pobjede

Branimir Korać • subota, 04.03.2023.

U prvom subotnjem susretu 20. kola SuperSport Prve NL Jarun je ugostio Croatiju iz Zmijavaca i upisao je pobjedu 2:1 golom u sudačkoj nadoknadi utakmice...

Halid Alghoul
58'
8
Josip Marinić
71'
21
Marin Šotiček
71'

Stipe Bačelić-Grgić
46'
22
Ivan Todorić
46'
8
Gojko Gadže
61'
13
Ivan Gilić-Kuko
74'
6
Ivan Brkić
74'
Marko Kartelo

Vrlo zanimljiv dvoboj u 20. kolu SuperSport Prve NL. Jarun je ugostio Croatiju iz Zmijavaca, obje momčadi bile su u potrazi za prvom pobjedom u 2023. godini i sve do sudačke nadoknade činilo se kako neće biti pobjednika niti ovdje, ali onda domaćin dolazi do pogotka.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenulo je burno, već u prvoj minuti nakon dvoboja u 16 metara između Karamatića i Pavlovića dosuđen je kazneni udarac, izveo ga je Šuto, ali visoko preko gola.

No gosti su nastaviti s dobrom igrom i došli su do pogotka u devetoj minuti. Šuto se iskupio odličnom asistencijom, pronašao je u 16 metara Pavlovića koji rutinski zabija iskosa za vodstvo Croatije.

Primljeni pogodak probudio je Jarun koji je počeo igrati sve bolje i stvarati prilike. Posebno je opasan bio Raul Florucz koji ujedno u 29. minuti i dolazi do pogotka.

Bila je to krasna akcija, Florucz je dobio loptu na desnoj strani, ušao u 16 metara, nanizao nekoliko braniča i pogodio u suprotni kut.

Raspoloženi Florucz mogao je do pogotka i u završnici prvog dijela, ali pucao je malo preko gola.

U drugom dijelu uspostavila se ravnoteža na travnjaku, a u 55. minuti domaćin je mogao doći i do novog pogotka. Prvo je Mamić loše zahvatio loptu koja mu je išla na volej, ona se odbija do Florucza u dobroj poziciji u 16 metara, ali niti on ne zahvaća loptu najbolje.

Odmah nakon ulaska u igru Šotiček je zaprijetio, pucao je glavom pokraj gola u 73. minuti. Deset minuta kasnije dobra prilika i za goste, Šabić je pucao iskosa, ali Savatović odbija u korner.

I kada se činilo da će završiti bez pobjednika, u 92. minuti Šotiček nakon solo prodora pogađa za 2:1 i pobjedu Jaruna.

Apsolutni autsajder na krovu Europe

Europsko prvenstvo 2004. godine donijelo je jedno od najvećih iznenađenja u povijesti reprezentativnog nogometa kada je do zlata stigla...