Leipzig rutinski, Gvardiol golom u završnici zaključio priču, Augsburg poražen u golijadi kod Bayerna

Branimir Korać • subota, 11.03.2023.

Nijemci igraju susrete 24. kola, a Leipzig je ugostio Borussiju Mönchengladbach i lako stigao do pobjede. Pogodak za domaćina postigao je i Joško Gvardiol koji je postavio konačnih 3:0...

Leipzig je na svom travnjaku ugostio Borussiju iz Mönchengladbacha i rutinski odradio posao. Upisao je pobjedu 3:0, a treći pogodak djelo je Joška Gvardiola.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lopta je ubačena s desne strane, Poulsen ju je prebacio u peterac gdje se Gvardiol odlično snašao i iz blizine zabio za 3:0.

Inače, domaćin je bio bolji protivnik, ali gosti su bili ti koji su se našli u sjajnoj situaciji za vodstvo u 53. minuti, međutim Alassane Plea nije realizirao kazneni udarac.

Vrlo brzo stigla je kazna, u 57. minuti Timo Werner poslao je loptu u mrežu da bi 20 minuta prije kraja Emil Forsberg iz kaznenog udarca pogodio za 2:0.

Da ne bi bilo neke nervoze u završnici pobrinuo se Gvardiol na već opisani način te je golom u 80. minuti susreta povisio na 3:0 što je ujedno bio i konačan rezultat.

Gvardiol je odradio cijelu utakmicu, a Dani Olmo ušao je u 87. minuti što mu je bio prvi nastup nakon mjesec i pol dana pauze zbog ozljede.

Bayern je s visokih 5:3 slavio protiv Augsburga. Dion Drena Beljo igrao je u prvom dijelu, no bio je među četvoricom igrača koje je gostujući trener ostavio u svlačionici nakon što je Bayern na odmoru vodio s 4:1.

Augsburg je poveo već u trećoj minuti golom Mergima Berishe, ali onda se Bayern razgoropadio, nizale su se prilike, a lopta je četiri puta završila u mreži. Dva puta strijelac je bio Benjamin Pavard te po jednom Cancelo i Sane.

Kod trećeg gola Bayerna Beljo nije imao sreće, obranio je glavom udarac domaćina, ali lopta se odbija do Pavarda koji zabija.

U drugom dijelu Alphonso Davies zabio je peti pogodak za domaćina, a Berisha i Cardona bili su strijelci za goste.

Eintracht i Stuttgart su remizirali 1:1, domaćin je poveo golom Rodea, a izjednačio je 20 minuta kasnije Silas. Borna Sosa kod gostiju je odradio cijelu utakmicu, a Jakić je ušao u 71. minuti umjesto Rodea. Smolčić jre ostao na klupi.

Hertha i mainz su remizirali istim rezultatom, domaćin je vodio od 18. minute golom Ngankama iz kaznenog udarca, a konačnih 1:1 u 57. minuti postavio je Ajorque. Filip Uremović odigrao je cijelu utakmicu, a Ivan Šunjić ušao je u 64. minuti.