Bologna 2:0 Fiorentina
Fiorentina

Jako dobra Bologna nadigrala Viole i upisala novu pobjedu

Petar Jenjić • srijeda, 14.02.2024.

U zaostaloj utakmici 21. kola talijanske Serie A, Bologna je na domaćem terenu svladala Fiorentinu. Nikola Moro nije igrao za ekipu koja je tako stigla do treće uzastopne pobjede...

Nogometaši Bologne nastavljaju s odličnim nastupima ove sezone, a danas su stigli do treće uzastopne pobjede. U zaostaloj utakmici 21. kola Serie A, na domaćem su terenu svladali Fiorentinu s 2:0. Time su se izjednačili s Atalantom na četvrtom mjestu na 42 boda. Njihov konkurent ima i utakmicu manje.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bologna je povela u 12. minuti susreta kada je Riccardo Orsolini glavom spustio loptu, izvukao se na ljevicu unutar kaznenog prostora i lijepo pogodio suprotni kut protivničkog gola. U akciji ranije imao je i solidan šut izvana, no taj je otišao kraj stative.

Nekoliko minuta kasnije tražili su gosti kazneni udarac, no nakon pregleda VAR-a, takve odluke nije bilo. U 26. minuti izdvaja se pokušaj Joshue Zirkzeea koji je otišao pored gola, ali nakon toga u prvom planu ponovno je bio Orsolini.

Sjajni igrač Bologne izveo je oštro slobodan udarac, lopta nikoga nije dotaknula i ušla je u mrežu. Činilo se da je došao do 50. pogotka za klub, ali nakon toga je gol ipak poništen zbog zaleđa Stefana Poscha koji je išao na tu loptu.

Nekoliko odličnih situacija imali su domaći u nastavku, prije svega preko Sama Beukeme i Lewisa Fergusona, dok su Viole prijetile udarcima Cristiana Biraghija i M'Bale Nzole.

I onda je u finišu utakmice Bologna potvrdila pobjedu, za pogodak je asistirao Charalampos Lykogiannis, a iz blizine poentirao Jens Odgaard. Nikola Moro nije nastupio za Bolognu.