Asistencija Kramarića u golijadi, važni bodovi za Wolfsburg

Petar Jenjić • subota, 20.04.2024.

Odigrane su četiri utakmice 30. kola njemačke Bundeslige. Izdvaja se prava golijada i pobjeda Hoffenheima protiv Borussije Mönchengladbach uz asistenciju Andreja Kramarića...

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 4:3

Hoffenheim je stigao do svoje druge pobjede u zadnjih šest kola, iako mu nije bilo lako. Neutralni gledatelji mogli su uživati, ali ne i navijači jer je domaćin slavio rezultatom 4:3. Sada ima osam bodova više od današnjeg protivnika, šest manje od šestog Eintrachta.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je došao do vodstva u 36. minuti susreta kada je Andrej Kramarić proslijedio loptu za Wouta Weghorsta koji je ostao sam u kaznenom prostoru, primirio je i poslao iza protivničkog vratara.

Samo tri minute kasnije dobra kombinacija i poravnanje gostiju, Alassane Plea je lijepo proigrao Robina Hacka koji se sjurio prema golu i zatresao mrežu. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

U 58. minuti domaćin se vratio u vodstvo nakon sjajnog udarca izvana Grische Promela. Još jedan sjajan pogodak u mreži Borussije završio je u 66. minuti kada je odlično pogodio Ozan Kabak.

Gosti su smanjili u 78. zahvaljujući novom pogotku Hacka, ovoga puta glavom, da bi isti igrač kompletirao hat-trick 11 minuta kasnije za poravnanje na 3:3. I dok se već činilo da će gosti ipak doći do boda, to se nije dogodilo. U prvoj minuti sudačke nadoknade za sva tri boda domaćina zabio je Anton Stach.

Andrej Kramarić igrao je za Hoffenheim do 84. minute.

Heidenheim - RB Leipzig 1:2

Treću uzastopnu pobjedu, a petu u zadnjih šest utakmica, upisao je RB Leipzig koji je uspio slaviti u gostima kod neugodnog Heidenheima s 1:2. Tako je barem privremeno došao na tri boda prednosti ispred Borussije Dortmund.

Obrana domaće momčadi nije uspjela otkloniti centaršut u 42. minuti, na loptu je stigao Benjamin Šeško i poentirao za 0:1. U svom 14. startu ove sezone u Bundesligi stigao je do desetog pogotka.

Heidenheim je poravnao nakon glavometa u 69. minuti, strijelac je bio Nikola Dovedan. Leipzig ipak nije ostao bez punog plijena jer je u 85. minuti poentirao Lois Openda.

Wolfsburg - Bochum 1:0

Lovro Majer nije ulazio u igru za Wolfsbureg koj je na domaćem terenu minimalno slavio protiv Bochuma i došao na 31 bod, barem privremeno pet više iznad zone ispadanja. Gosti su porazom ostali na 27 bodova.

Činilo se da su gosti poveli u 39. minuti preko Patricka Osterhagea, no poništen je zbog zaleđa. Četiri minute kasnije obrana Bochuma u nekoliko navrata nije uspjela izbiti loptu, nje se uspio dokopati Jonas Wind i dobro plasiranim udarcem s 14-15 metara poslati je u mrežu.

Köln - Darmstadt 0:2

Utakmica pretposljednje i posljednje ekipe lige završila je pobjedom one zadnje. Darmstadt je slavio rezultatom 0:2 kod Kölna i smanjio zaostatak za spomenutom ekipom na pet bodova. Nada u ostanak još uvijek živi, iako je mala.

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a gosti su poveli u 57. minuti preko Christoph Klarer. Pobjedu Darmstadta potvrdio je Oscar Vilhelmsson početkom sudačke nadoknade.

Cijelu utakmicu za pobjedničku ekipu odigrao je Matej Maglica.