Premier liga, 37. kolo, 11.05.2024, 13:30 h
Fulham 0:4 Manchester City
Manchester City

U maniri najboljih napadača: Sjajni Joško Gvardiol predvodio City do pobjede!

Petar Jenjić • subota, 11.05.2024.

Sjajnu utakmicu odradio je Joško Gvardiol koji je predvodio Manchester City do pobjede na gostovanju kod Fulhama. Hrvatski nogometaš postigao je dva pogotka na Craven Cottageu za nova tri boda Građana...

Nogometaši Manchester Cityja napravili su novi korak prema naslovu prvaka. Građani su gostovali kod Fulhama u sklopu 37. kola engleskog Premiershipa i upisali sigurnu pobjedu rezultatom 0:4. Po dva pogotka postigli su u svakom poluvremenu.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli već u 13. minuti susreta kada je Kevin De Bruyne ostavio loptu za Joška Gvardiola koji u maniri najboljih napadača matira protivničkog vratara. Hrvatskom nogometašu ovo je bio četvrti pogodak u zadnjih sedam nastupa za klub u svim natjecanjima.

Cijelu sezonu odlično igra Phil Foden koji je u 59. minuti lijepo plasirao loptu u sami kut udarcem s 15 metara. Vrlo važan pogodak na putu prema novoj prvenstvenoj pobjedi Građana koji su dominirali i imali puno više šansi prema protivničkom golu.

Gvardiol je odigrao cijeli susret za pobjedničku ekipu, a svoj novi pogodak postigao je u 71. minuti. Ubacio je Bernardo Silva na drugu stativu, a Gvardiol se ubacio iza obrane i uspio je skrenuti ispod protivničkog vratara.

Pobjedu gostujuće momčadi potvrdio je u sedmoj minuti sudačke nadoknade Julian Alvarez iz kaznenog udarca, a drugi žuti karton zbog skrivljenog prekršaja dobio je Issa Diop.

Manchester City trenutno je na 85 bodova iz 36 odigranih utakmica, Arsenal s istim brojem odigranih kola ima dva manje. Mateo Kovačić ušao je u igru u 82. minuti.