Premier liga, 34. kolo, 14.05.2024, 21:00 h
Tottenham 0:2 Manchester City
Manchester City

Manchester City stavio jednu ruku na trofej, Haaland zabijao, Ortega spašavao

Branimir Korać • utorak, 14.05.2024.

Manchester City upisao je vjerojatno ključnu pobjedu u borbi za naslov prvaka Engleske. Slavio je kod Tottenhama u zaostalom susretu 34. kola i vratio se na vrh ljestvice uoči posljednjeg kola...

Nije navijačima Arsenala bilo lako, morali su svim srcem navijati za mrski Tottenham kako bi Topnici dobili bitku za titulu prvaka.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim Manchester City bio je bolji, upisao je pobjedu 2:0 i bila bi prava senzacija kada ne bi uzeo titulu. U posljednjem kolu na svom stadionu igra protiv West Hama i sve osim glatke pobjede Cityja bit će iznenađenje.

Manchester uoči posljednjeg kola ima dva boda više od Arsenala koji kod kuće igra protiv Evertona i također očekuje pobjedu. No ona mu neće previše značiti u utrci za naslov prvaka.

Nisu Spursi igrali samo za Arsenal, već i za sebe s obzirom da im je pobjeda donosila ostanak u igri za Ligu prvaka. S njom bi došli na dva boda zaostatka za Aston Villom koja u posljednjem kolu gostuje kod probuđenog Crystal Palacea dok Tottenham igra kod Sheffield Uniteda.

No s ovim porazom sve je jasno, Tottenham će završiti na petom mjestu i igrat će Europsku ligu dok će Aston Villa igrati Ligu prvaka.

City je prema pobjedi krenuo početkom drugog dijela kada je nakon lijepe akcije i dodavanja De Bruynea, sam pred praznim golom bio Erling Haaland i lako je zabio.

U 63. minuti dosta nezgodna situacija, Cristian Romero išao je na loptu i sudario se s Edersonom koji je ostao ležati na travnjaku. Nakon nekoliko minuta ukazivanja pomoći, Brazilac je ipak nastavio, ali Guardiola je odlučio ne riskirati i promijenio je vratara unatoč silnom negodovanju Edersona.

Na vrata je stao Stefan Ortega i s dvije velike obrane igrao je bitnu ulogu u ovoj pobjedi. Prvo je obranio pokušaj Kuluševskog izbliza i iskosa, odlično mu je ušao u šut i spriječio pogodak. U 87. minuti ogromnu priliku imao je Heung-Min Son koji se sjurio prema golu i došao pred Ortegu, ali sjajni vratar gostiju brani i taj pokušaj.

Vrlo brzo došlo je do kazne. Pedro Porro srušio je u 16 metara Jeremyja Dokua, dosuđen je kazneni udarac koji Haaland pretvara u 2:0.

Nije bilo promjena do kraja dvoboja, ali bilo je dovoljno za veliko slavlje gostiju. Cijelu utakmicu odradili su Joško Gvardiol i Mateo Kovačić s tim da je Gvardiol imao jednu jako lijepu priliku u kojoj bi bolji izbor bio da je proigrao samog Haalanda, on se odlučio na udarac iskosa i pucao preko gola. Bilo je to na 0:0 u prvom poluvremenu.