Bayern hladi šampanjac

Petar Plevnik • nedjelja, 27.04.2008.

Kao što se i očekivalo, Bayern nije propustio iskoristiti još jedan poklon konkurencije te je uvjerljivom pobjedom nad aktualnim prvakom Stuttgartom četiri kola prije kraja prvenstva stigao na bod od osvajanja novog naslova. U preostalom susretu 30. kola Bayer i Wolfsburg u Leverkusenu su odigrali bez pobjednika...

Iako je Ottmar Hitzfeld protiv Stuttgarta poslao čak šest novih imena u odnosu na susret sa Zenitom, Bayern nije imao nikakvih problema u upisivanju uvjerljive pobjede. Već u osmoj minuti Toni koristi lošu reakcije Delpierrea i dovodi Bavarce u vodstvo. Stuttgart je do izjednačenja stigao u 19. minuti, nakon što Van Bommel neobranjivo za Rensinga skreće udarac Da Silve u mrežu za 1:1, rezultat s kojim se i otišlo na odmor.

Za nespretnost kod pogotka Stuttgarta, Nizozemac se iskupio u 55. minuti, kada pogotkom iz slobodnog udarca vraća Bayern u vodstvo. Dvije minute kasnije Hitzfeld u igru uvodi Franka Riberya, a svoju klasu omaleni je Francuz još jednom potvrdio fantastičnim pogotkom u 75. minuti, da bi samo minutu kasnije isti igrač postavio konačnih 4:1.

Bayer je u Leverkusenu dočekao Wolfsburg znajući da bi ga samo pobjeda održala u utrci za jedno od mjesta u Ligi prvaka. Za Apotekare se nesretnom pokazala 13. minuta, nakon što se Grafite oslobodio svog čuvara i pucao, a na odbijenu loptu natrčao Džeko i doveo goste u vodstvo. Domaćini su do izjednačenja stigli u 33. minuti, nakon lijepe akcije Vidala i Barbareza, čiju asistenciju u pogodak pretvara Gekas.

Ipak, da se na odmor ne ode sa neriješenim rezultatom u 44. se minuti pobrinuo Hasebe, pogotkom završivši ubačaj Grafitea. U nastavak susreta Bayer je krenio puno otvorenije, što su gosti umalo kaznili u nekoliko opasnih kontranapada. Ipak, rizik se Apotekarima isplatio u 73. minuti, kada branič gostiju Ricardo Costa u vlastitu mrežu skreće ubačaj Bulikina i spašava Bayer poraza.