RK Zagreb

Zlatko Horvat izletio s popisa!

Ivana Strahija • srijeda, 30.04.2008.

Derbi kola Dukat I HRL između čakovečke Perutnine i zagrebačkog Croatia osiguranja obilježen je i iznimno nesportskim ponašanjem reprezentativca Zlatka Horvata na parketu. Zbog toga ga je izbornik, i trener CO-a, Lino Červar maknuo s popisa reprezentativaca "do daljnjeg".

Ovog je puta Perutnina pružila Zagrepčanima dostojan otpor, za razliku od prve utakmice ove sezone, kad je u prosincu prošle godine u Kutiji šibica Čakovec pao rezultatom 46:23. U prvom dijelu današnjeg susreta Međimurci su stigli do 14:11, najviše zahvaljujući odličnom vrataru Šegi (15 obrana), ali i raspoloženima Arnaudovskom i Rakoviću.

I kad se tisuću gledatelja, predvođenih Sjevernim vitezovima, ponadalo da će CO teško poravnati, suci isključuju domaćeg Arnaudovskog, pa Zagrepčani skoro izjednačuju na 15:15, kojima završava poluvrijeme. Pred samim istekom 30. minute Zlatko Horvat, inače hrvatski reprezentativac, nogom udara Rakovića, zbog čega (opravdano) zarađuje crveni karton od zagorskog sudačkog para Ladić – Mraz.

Promjena vratara s obje strane obilježava drugi dio susreta. Na gol Croatia osiguranja staje Somić, inače bivši igrač Perutnine Pipo IPC, dok je domaćima leđa čuvao Lončar umjesto do tad odličnog Šege.

Somić je vrlo efikasno zaključao svoja vrata, Lazarov je s druge strane punio mrežu Lončara (10 pogodaka), pa CO ima prvo 20:15, i na kraju finalnih 37:26.

Nakon susreta domaći je glasnogovornik organizirao tiskovnu konferenciju, na kojoj je glavnu riječ ipak poveo Lino Červar, koji je, uz čestitke domaćima, ponudio i ispriku zbog iznimno nesportskog ponašanja kapetana Horvata, te izjavio kako ga zbog toga miče s popisa reprezentativaca za predstojeće kvalifikacijske susrete za Olimpijske igre, a o duljini izgona je rekao samo: "do daljnjeg."