Ostali sportovi

Sigurni Francuzi i Poljaci

Ivan Ambroš, Goran Markuš • nedjelja, 10.08.2008.

Predvođeni fantastičnim Olivierom Giraultom Francuzi su bez većih problema stigli do prve pobjede na Olimpijskim igrama protiv sljedećih protivnika naših izabranika, reprezentacije Brazila...

Francuska – Brazil 34:26 (19:11)

Francuzi predvođeni odličnim Olivierom Giraultom odmah su krenuli čvrsto i potpuno kontroliravši utakmicu stigli do velikih +8 nakon prvih 30 minuta što im je omogućilo nešto laganiji ulazak u drugo poluvrijeme. U nastavku na samom vrhu Giraultomu se pridružuje i nedavno proglašen najbolji rukometaš 2007. godine, Nikola Karabatić koji utakmicu završava sa pet golova.

S druge strane od sljedećih protivnika naše reprezentacije najviše se istaknuo Carlos Ertel sa pet golova kao i odličan Guilherme Oliveira koji je svoja četiri gola zabio bez ijednog promašaja. U susretu protiv Brazila, koji je na rasporedu u utorak s početkom u 3:00h trebalo bi pripaziti i na Felipea Ribeiroa i Leonarda Bortolina koji su iz sedam pokušaja četiri puta pogodili mrežu Francuza.

Poljska – Kina 33:19 (21:10)

U posljednjem susretu prvog kola grupe A Poljska je očekivano slavila protiv Kine.

Dakle, što se početka muškog rukometnog turnira tiče, domaćini Olimpijskih igara nisu impresionirali. Iako je bilo teško za očekivati da će Kina ozbiljnije ugroziti svjetske viceprvake, domaći navijači su morali biti bar malo razočarani nakon uvjerljivog slavlja Poljaka.

Već u prvom dijelu Poljaci su slomili svaki otpor domaćina, a rutiniranom igrom u drugom dijelu, susret mirno priveli kraju za konačnih 33:19.

Jurasik je postigao osam golova iz devet pokušaja, dok su Jachlevski i Tluczyinski tome dodali još po pet. Szmal je skupio 13 obrana (41%).

Na drugoj strani Kinezi su se trudili no vrijedi istaknuti samo 10 obrana Wanga Longa (40%).