Ostali sportovi

Litva očekivano uvjerljiva

Sanja Čalić • utorak, 12.08.2008.

Uvjerljivom su pobjedom Litvanci opravdali ulogu favorita i nad Iranom, koji je otpor pružao tek u prvoj četvrtini, pokazali svoju nadmoć…

Iran – Litva 67:99

Nešto lošiji ulazak u susret Litve koja je do četvrte minute postigla tek dva poena iskoristili su Iranci i serijom 7:0 došli do prednosti koju su zadržali u prvih deset minuta dvoboja (20:15). No predvođeni raspoloženim Kleizom i Jasikevičiusom Litvanci su se vrlo skoro probudili i naštimali ruku te od 12. minute prešli u vodstvo koje do samog kraja susreta nije bilo ugroženo.

Velik broj izgubljenih lopti Irana donosio je nove napade Litvancima koji ih nisu propuštali realizirati, stoga je njihovo vodstvo iz minute u minutu nastavilo rasti. Dobrom obranom i nadmoći u obrambenom skoku Litvanci su limitirali u drugoj dionici limitirali Iran na 14 poena, a zabili su ih i više nego dvostruko što im je i donijelo osjetniju prednost na odmoru koja se za Iran pokazala nedostižnom (34:46).

Unatoč velikoj želji, Iranci, u čijim je redovima raspoložen bio tek Ehdadi (21 poen, devet skokova), nisu uspjeli vratiti se u susret, dok su Litvanci vrlo dobro iskoristili neučinkovitost svojih protivnika i rutinirano priveli dvoboj kraju. Uvjerljivoj pobjedi Litve najveći su doprinos dali Kleiza s 22 poena i osam skokova te Jasikevičius s 20 postignutih poena.