Ostali sportovi

Hansen uskrsnuo Dance

Ivan Ambroš, Branko Barić, Goran Markuš • četvrtak, 14.08.2008.

Nakon ipak iznenađujućeg poraza od Islanda Nijemci nošeni odličnom trojkom, Glandorf – Kraus – Kehrmann na najbolji način su se uspjeli vratiti na pravi put. Ovom drugom pobjedom, ovog puta protiv prvaka Afrike, Egipta Nijemci su skočili na drugo mjesto u skupini. Island nije izbjegao prvi poraz, u završnici je Južna Koreja bila mirnija. Danci su priredili senzaciju i dobili Ruse.

Njemačka – Egipat 25:23 (14:14)

Iako su odlično započeli Nijemci se nikako nisu mogli odvojiti od protivnika koji je u početku koristio apsolutno svo oružje koje je imao na raspolaganju da bi se pred kraj poluvremena sve svelo na jedno ime, Hussein Zaky - čovjeka koji je do kraja susreta skupio sedam golova.

Drugo poluvrijeme Nijemci otvaraju još čvršće i sa tri gola odličnog Holgera Glandorfa bježe na +3 kojih ostatak veličanstvene trojke, Michael Kraus i Florian Kehrmann uspijevaju sačuvati do kraja susreta. Ova druga njemačka pobjeda donijela im je i drugu poziciju u skupini B dok je Egipat sa jednim bodom osvojenim protiv Danske još uvijek na posljednjem, šestom mjestu.

Južna Koreja – Island 22:21 (10:9)

Zanimljivu utakmicu odigrali su Korejci i Islanđani. Izabranici Taehoona Kima odlično su otvorili susret i rezultatski ga kontrolirali od samog početka, a sredinom drugog poluvremena stigli su i do najvećih plus pet (19:14). Islanđani, koji su se u prve dvije utakmice pokazali kao najugodnije iznenađenje turnira, tad pojačavaju svoju igru i kreću u pokušaj velikog preokreta. U posljednjoj minuti smanjili su na 22:21, te još stigli do prilike za izjednačenje, no na koncu nisu uspjeli izbjeći svoj prvi poraz u skupini A.

Korejce je do druge pobjede predvodio Kyungshin Yoon sa šest pogodaka, dok su najefikasniji na drugoj strani bili Logi Geirsson i Gudjon Valur Sigurdsson s po pet postignutih golova.

Danska – Rusija 25:24 (10:10)

Očito niti jedna danska utakmica ne može proći bez senzacije. Ovaj put su europski prvaci iz deveterca u posljednjoj sekundi došli do prvog vodstva na utakmici i pobjede nad Rusima.

S 2:0 su poveli Rusi. Danci su tek u 20. minuti uspjeli izjednačiti na 8:8, da bi se na odmor otišlo s rezultatom 10:10. I u drugom dijelu Rusi kontroliraju rezultat i u više navrata dolaze do tri gola prednosti (17:14, 18:15, 20:17, 21:18, 22:19).

Pred sam kraj Wilbekova momčad koristi ruske greške i u posljednju minutu se ulazi s rezultatom 23:23. Nakon jednog gola na svakoj strani sve je kulminiralo u posljednjoj sekundi susreta, kada je Danskoj dosuđen deveterac. Sretno i spretno Hansen je pogodio mrežu za 25:24 i time digao europske prvake iz mrtvih.

Šest golova je zabio Christiansen, isto koliko su na drugoj strani postigli Chernoivanov i Igropulo. Prava je šteta da Rusi nisu uspjeli iskoristiti sjajno izdanje Olega Gramsa koji je ubilježio nevjerojatnih 25 obrana (52%).