Nacional pao u Zagrebu

Antonija Pavlić • subota, 30.05.2009.

U prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske labinski Potpićan iznenadio je aktualnog šampiona, MNK Nacional, i u Zagrebu ga svladao rezultatom 2:3. Dosad neprikosnoveni Zagrepčani na uzvrat će u Labin u utorak tako morati ići s golemim imperativom pobjede, budući da se finale igra na samo dvije utakmice...

MNK Nacional - MNK Potpićan 2:3 (1:0)

Zagreb, Mala dvorana Doma sportova

Gledatelja: 1500

MNK Nacional: Mario Švigir, Matija Capar, Tihomir Novak, Josip Suton, Kujtim Morina, Serginho, Korab Morina, Robert Grdović, Igor Leskovar, Nenad Humar, Erinilson, Dario Marinović. Trener: Marinko Mavrović

MNK Potpićan: Robert Funčić, Sanel Bojkić, Hrvoje Kosir, Alen Lalić, Dražen Novoselac, Keven Drndić, Marko Tomljanović, Patrik Drndić, Marko Šimurina, Matko Didović, Dalibor Radusin, Fatos Hoxha. Trener: Zoran Peruško

Strijelci: Capar 18', Grdović 28'/ Radusin 24', Lalić 26', Capar 38'ag

Žuti kartoni: Leskovar 35'

Igrač utakmice: Patrik Drndić

Malo je tko, uistinu, mogao očekivati da će prvi ogled finala doigravanja za prvaka Hrvatske pripasti potpunom autsajderu - momčadi labinskog Potpićana. Favorizirani Nacional Labinjani su usred Zagreba, ipak, svladali ponajprije pametnom, strpljivom i koncentriranom igrom, te ga prije uzvrata na svom terenu prisilili na potpunu mobilizaciju.

Prve su minute protekle u dominaciji zagrebačke momčadi, koja je nekoliko puta opasnije priprijetila no svu terensku nadmoć nije uspjela konkretizirati sve do kraja prvog poluvremena.

Nakon mnogo rotacija i traženja idealne postave, loptu je iza leđa Roberta Funčića uspio tako pospremiti Matija Capar, nakon što je prvo skupo prodao "tunel" Kevenu Drndiću, a zatim i vješto "zarolao" loptu pokraj vratara Potpićana, poslavši ju u praznu mrežu.

Drugo poluvrijeme je, ipak, donijelo drukčiju sliku na terenu budući da su Labinjani izišli spremniji i odlučniji i već nakon četiri minute uspjeli poravnati rezultat. Patrik Drndić je brzo izveo udarac iz kuta s desne strane i na rubu kaznenog prostora pronašao Radusina, koji je lijevom nogom neobranjivo pogodio desni kut Švigirevog gola.

Samo dvije minute poslije Lalić dovodi Potpićan u vodstvo, no Robert Grdović u 28. minuti izvrsno prima loptu s igračem na "leđima", spretno se okreće i konačno pogađa za prvo Nacionalovo izjednačenje.

Kako je cijeli susret nekako protekao u znaku broja dva, tako je i dvije minute prije kraja Potpićan došao do vrijedne pobjede. Patrik Drndić je presjekao jedno dodavanje Tihomira Novaka na svojoj polovici i dodao do brata Kevena, koji promptno puca po golu, a na obranjenu Švigirovu loptu natrčava Capar i nespretnom ju rekacijom posprema u vlastitu mrežu.

Uzvratna utakmica odigrat će se u utorak u 21 sat u labinskoj sportskoj dvorani.