Bundesliga, 34. kolo, 18.05.2024, 15:30 h
Hoffenheim 4:2 Bayern
Bayern

Nevjerojatni Andrej Kramarić zabio tri gola Bayernu i odveo Hoffenheim u Europu

Mario Borko • subota, 18.05.2024.

U posljednjem kolu Bundeslige, Hoffenheim je na svom terenu svladao Bayern München, a apsolutni heroj s tri gola bio je Andrej Kramarić. Lovro Zvonarek na terenu je proveo 55 minuta...

Nevjerojatni Andrej Kramarić s tri je gola u posljednjih 20 minuta srušio Bayern i osigurao svom Hoffenheim nastup u Europi. Bavarci su već nakon šest minuta vodili s 0:2, Hoffenheim je smanjio u osmoj, a u drugom dijelu svoj show imao je hrvatski reprezentativac.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Thomas Tuchel vodio je posljednju utakmicu na klupi Bayerna, a njegova momčad sjajno je krenula u utakmicu. U četvrtoj minut Mathys Tel glavom postiže gol za vodstvo, a samo dvije minute kasnije Tel je u ulozi asistenta. Strijelac je bio Alphonso Davies kojem je to bio prvi gol u Bundesligi ove sezone.

Hoffenheim je bio u nokdaunu, ali loše dodavanje Manuela Neuera u osmoj minuti bacilo je Kramarića u priliku. Hrvatski napadač malo se spetljao, ali je u padu uspio asistirati Maximilianu Beieru koji zabija za 2:1.

Hoffenheim je u nastavku utakmice bio bolji, a to je došlo na naplatu u završnici. U 68. minuti Kramarić zabija na asistenciju Ihlasa Beboua, ali tu nije stao. U 85. minuti odmjerenim udarcem s 15 metara donosi potpuni preokret, a maestralnu partiju zaključio je u 87. minuti. Neuer je opet nepotrebno komplicirao, Krama je došao do lopte, poznatim lažnjakom zavaljao obranu Bayerna i lijevom nogom zabio hat-trick.

Ovom pobjedom Hoffenheim je četvrti puta u svojoj povijesti izborio nastup u Europi. Osvojeno je sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Konferencijsku ligu. Bayern je zbog poraza sezonu završio na trećem mjestu. Posljednji puta tako nisko Bavarci su završili u sezoni 2010./11.

Zlatko Dalić može biti oduševljen predstavom Kramarića koji se sada u potpunosti može posvetiti reprezentaciji. Sezonu je završio s 15 golova i šest asistencija. Ovo mu je treći najbolji golgeterski učinak u Bundesligi, a četvrti puta da je zabio 15 golova.

Krama je u reprezentaciji nebrojeno puta pokazao da je igrač za velike utakmica, a u Bundesligi da je kralj zadnjeg kola. Podsjetimo, Zagrepčanin je sezonu 2019./20. zaključio s četiri gola u mreži Dortmunda na Westfalenu, a sada je Bayernu utrpao tri.

Bila je ovo Kramarićeva 16. utakmica protiv najvećeg njemačkog kluba i četvrta pobjeda. Do sad je zabio pet golova i upisao jednu asistenciju, a danas je s tri gola i asistencijom dobrano popravio svoj učinak.

Dodajmo da je Lovro Zvonarek ponovno igrao za Bayern. U igru je ušao u 35. minuti nakon ozljede Aleksandra Pavlovića, ali nije uspio značajnije doprinijeti.