Bijelo-plavi bolji od Mađara

Petar Plevnik • utorak, 30.06.2009.

U prvom susretu nakon povratka iz Međugorja nogometaši Osijeka u Gradskom Vrtu s 2:0 svladali su mađarskog prvoligaša Paksi SE...

LISTZES U GRADSKOM VRTU

Među inače prilično anonimnim gostima izdvojilo se jedno zvučno ime. Naime, momčad Paksa ovog je ljeta pojačao bivši reprezentativac Mađarske te nekadašnji veznjak Stuttgarta i Werdera 32-godišnji Krisztian Listzes, koji je prije dvije sezone umalo završio u redovima Hajduka.

Nakon što su prošli tjedan u Međugorje odradili prvi dio priprema za nadolazeću sezonu, nogometaši Osijeka prvi su se put od završetka sezone predstavili svojim simpatizerima u Gradskom vrtu, a za protivnika bijelo-plavi su izabrali prošle sezone 14. plasiranu momčad mađarske Soproni lige Paksi SE.

Prvih 45 minuta susreta, kada su na travnjaku bile uvjetno rečene prve momčadi, Osijek je bio bolja momčad, a do prednosti su bijelo-plavi došli nakon nešto više od pola sata igre kada Vedran Nikšić spretno posprema odbijanac, nakon što je prethodno vratar gostiju Kovacs obranio pokušaj Vidakovića. U posljednjim minutama prvog dijela Nikšić je imao odličnu prigodu udvostručiti prednost domaćina, ali je njegov udarac glavom sa svega nekoliko metara sjajno ispod grede izvadio vratar Kovacs.

OSIJEK - PAKSI SE 2:0 (1:0)

Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 100.

Strijelci: 1:0 Nikšić, 2:0 Knežević.

Osijek: Kardum, Ibriks, Vida, Stranatić, Đikić, Todorčev, Jugović, Škorić, Vidaković, Miličević, Nikšić. Još su igrali: Vargić, Pajić, Čalušić, Knežević, Maglica, Prijić, Šorša.

Paksi SE: Kovacs, Eger, Szabo, Pinter, Zovath, Balo, S.Horvath, Listzes, Kiss, Vari. Još su igrali: Tamasi, Böde, Gevaj, Meszaros, Heffler, Haraszi, Bohner, Nagy, Pap, Sipeki.

U nastavku susreta oba su trenera prigodu pružila igračima s klupe, a i u takvim okolnostima bolje su se snašli Osječani koji su pobjedu potvrdili pogotkom Josipa Kneževića.