Premiership, 9. kolo, 17.10.2009, 13:45 h
Aston Villa
Aston Villa 2:1 Chelsea
Chelsea

Marin Vuković • subota, 17.10.2009.

Nogometaši Chelseaja upisali su drugi uzastopni poraz na gostovanjima, bolja od njih bila je momčad Aston Ville koja je pogocima svojih stopera nakon dva prekida preokrenula rezultatski zaostatak i došla do vrijedne pobjede.

Neugodno gostovanje u Birminghamu pokazalo se kao neprelazna prepreka za vodeću momčad Premiershipa. Premda su na Villa Parku prvi došli do vodstva, nogometaši Carla Ancelottija ispustili su prednost zahvaljujući obrambenim pogreškama i dekoncentraciji u prekidima.

Gripa pokosila suca

Glavni sudac u ovoj utakmici trebao je biti iskusni Steve Bennett, no neposredno prije početka utakmice odlučeno je da zbog gripe ne može odraditi svoj posao.

Umjesto njega "u vatru" je uskočio četvrti sudac prijateljskog imena Kevin Friend i dobro odradio posao. Bilježimo tek jednu dvojbenu situaciju, kada je nakon dvoboja Josea Bosingwe i Gabriela Agbonlahora u šesnaestercu gostiju mogao pokazati na bijelu točku.

Tek metar ili dva prostora ostavili su igrači Aston Ville Didieru Drogbi u 15. minuti utakmice, reprezentativac Obale Bjelokosti je to iskoristio i neugodnim udarcem prevario domaćeg vratara Brada Friedela, koji je ipak mogao i bolje reagirati.

Nakon vodećeg pogotka Chelsea je držao utakmicu pod kontrolom, no domaćin je u 32. minuti dočekao svoju priliku iz prekida. Nakon kornera vrlo je loše reagirao Frank Lampard, samo prebacio loptu do Richarda Dunnea, a ovaj je glavom zakucao u mrežu nemoćnog Petra Čecha.

Već početkom nastavka slična situacija, ali na drugoj strani. Nicolas Anelka je zaboravio na Jamesa Collinsa, koji je potpuno neometan doveo Villu u vodstvo od 2:1. Nakon novog obrambenog propusta iznimno je bijesan bio John Terry, koji se teško pomirio s dva gotovo identična pogotka.

Chelsea je do kraja utakmice u nekoliko navrata mogao doći do izjednačenja, ali udarce Drogbe, Anelke i Deca poskidao je sjajni Friedel i tako se iskupio za pogrešku iz prvog poluvremena. Sjajnu priliku za treći pogodak Ville propustio je i John Carew nakon što ga je sjajno uposlio James Milner.

Ovo je drugi poraz Chelseaja u devet odigranih utakmica, drugi uzastopni na gostovanjima nakon neuspjeha u Wiganu. Pobijedi li Manchester United u popodnevnoj utakmici s Boltonom, ponovno će doći do smjene na vrhu Premiershipa.