Villarreal okrenuo Atletica na Calderonu

Marin Pintur • nedjelja, 13.12.2009.

Nedjeljnim utakmica Primere kompletirano je petnaesto kolo. Nije bilo spektakularnih rezultata, Mallorca, Sevilla i Racing su došli do važnih pobjeda, dok je Villarreal srušio Atletica usred Madrida, i to nakon gola zaostatka.

Mallorca, koja je prije ovog kola zauzimala šestu poziciju na ljestvici, došla je napokon do svoje prve gostujuće pobjede. To im je pošlo za nogama tek u sedmom pokušaju. Sretan teren za Mallorcu je bio onaj u Pamploni gdje svoje domaće dvoboje igra Osasuna. Pogodak za pobjedu je postigao veznjak Mallorce Gonzalo Castro kojemu je to bio treći zgoditak u sezoni. Mallorca je s ovom pobjedom preskočila Deportivo i drži peto mjesto Primere.

Već spomenuta momčad iz La Corune je bila na gostovanju kod Almerie koja je prošlu subotu pokazala da može biti vrlo opasna. Malo je nedostajalo da Realu otkinu koji bod. Prvo je poluvrijeme završilo bez golova, da bi u 59. minuti povela Almeria. Vodeći pogodak za domaćina je zabio njihov najopasniji napadač Kalu Uche. Ipak, Almeria nije uspjela zadržati vodstvo, u 74. minuti pogodak vrijedan boda je postigao Pablo Alvarez.

Prošlih sezona redovito u samom vrhu ljestvice, ove sezone nakon lošeg starta, mogu biti zadovoljni što trenutno drže sredinu ljestvice. Naravno, riječ je o momčadima Atletica i Villarreala koji su se susreli na Vicente Calderonu. Gosti su puno bolje otvorili utakmicu i u prvih 15 minuta stvorili nekoliko dobrih prilika koje nisu uspjeli realizirati. Kazna je stigla u 37. minuti kada je Atletica u vodstvo doveo Simao na asistenciju Reyesa. Ipak, Žuta je podmornica izjednačila u 49. minuti, glavom je precizan bio Fuster. Gosti su bili bolji takmac i u prvoj minuti sudačke nadoknade došli do zaslužene pobjede. Strijelac za veliko slavlje gostiju je bio adut s klupe Joseba Llorente.

Kako to obično biva, u dvoboju dvije izrazito domaćinske momčadi, gost ne može računati na bod(ove). Tako je bilo i u susretu Getafea i Tenerifa. Junak pobjede je bio urugvajski veznjak Getafea Juan Albin, postigavši dva pogotka, po jedan u svakom poluvremenu, u 37. i 68. minuti. Lažnu je nadu gostima vratio Lorite golom u 81. minuti. Možda bi bilo bolje za Tenerife da je Lorite imao veću minutažu s obzirom da je u igru ušao samo četiri minute prije postignutog pogotka.

Derbi začelja su odigrali Racing Santander i Xerez. Iako je Racing bio dosta oslabljen, uspio je doći do vrijedne pobjede u uzbudljivoj utakmici. Xerez je poveo već u trećoj minuti preko Bermeja. Preokret su kreirali Racen i Rodriguez pogocima u 26. i 49. minuti. Ipak, fenjeraš Xerez uspijeva doći do 2:2 dvadesetak minuta kasnije kada je precizan bio Perez. Racing dolazi do pobjede koja znači bijeg iz zone ispadanja u 81. minuti prvim golom u sezoni Xisca.

Drugi susret momčadi iz opasne zone su odigrali Valladolid i Malaga. Nije bilo pobjednika, Malaga je povela u 34. minuti preko Dude, dok je sreća bila saveznik Valladolida u drugom dijelu. Naime, pogodak za 1:1 je je djelo braniča Malage Jesusa Gameza koji je zatresao vlastitu mrežu.

Sporting Gijon i Sevilla su odigrali zadnji meč ovoga kola. Domaćin je bio oslabljen za neigranje našeg reprezentativca Mate Bilića koji je ozlijeđen, dok je Sevilla imala mali imperativ pobjede s obzirom da je u posljednja dva kola osvojila samo dva umjesto planiranih šest. Pogodak koji je odlučio utakmicu u korist Seville je došao već u devetoj minuti. Frederic Kanoute je asistenciju Jesusa Navasa pretvorio u svoj četvrti zgoditak u ovoj sezoni. Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice iako je Sevilla bila posebno blizu pogotku u 23. minuti kada je Romaric zatresao vratnicu.