Kranjčar i Ćorluka bolji od Kalinića

Vedran Babić • subota, 19.12.2009.

Drugoplasirana momčad Premier lige, Manchester United, doživjela je svoj peti ligaški poraz. Na gostovanju kod Fulhama Sir Alex Ferguson i njegovi igrači su bili neprepoznatljivi i izgubili 3:0, što znači da bi im vodeći Chelsea eventualnom pobjedom u nedjelju mogao pobjeći na šest bodova. Na ostalim terenima najuzbudljivije je bilo u Manchesteru, gdje je domaći City s 4:3 nadvisio Sunderland. Iz naše perspektive najviše je pažnje plijenio dvoboj u snježnom Blackburnu u kojem je Tottenham s našima Nikom Kranjčarom i Vedranom Ćorlukom trijumfirao 2:0. Nikola Kalinić je za domaćina ušao s klupe u drugom dijelu.

Nemilosrdni Fulham kaznio je izrazito loš dan Crvenih vragova, zasluženo ih nadigravši 3:0. Nije to bila utakmica za pamćenje diva iz Manchestera, no nikako ne smijemo umanjiti veličinu uspjeha londonske momčadi, koja unatoč pobjedi ostaje na devetoj poziciji ljestvice.

Domaćini su poveli u 22. minuti pogotkom veterana Dannyja Murphyja, koji je oteo loptu Paulu Scholesu i prizemnim udarcem s 25 metara savladao Tomasza Kuszczaka. United je uživao veći posjed lopte, no nikako nije uspijevao to konkretizirati ponekom prilikom.

Da stvari po njih budu gore, već u 19. sekundi nastavka Bobby Zamora povisuje na 2:0, a točku na i ove nemoćne Manchesterove večeri stavio je Damien Duff 15 minuta prije kraja. Vodeći Chelsea u nedjelju gostuje u zapadnom dijelu Londona kod West Hama i ukoliko dođe do punog plijena, naći će se u lijepoj prednosti od šest bodova.

Utakmica s tri Hrvata na Ewood Parku okončana je slavljem gostiju. Tottenham je u pravim snježnim uvjetima bio bolji od Blackburna 2:0, a za goste su od prve do zadnje minute nastupili Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka, s tim da je potonji i "požutio". Na suprotnoj strani Nikola Kalinić je u igru ušao u 72. minuti kada je njegova momčad bila u minimalnom zaostatku.

U igrača utakmice prometnuo se Peter Crouch. Engleski gorostas je zabio oba pogotka (45. i 83. minuta), a Blackburn je svoju najbolju priliku za izjednačenje imao početkom nastavka kada je Benny McCarthy zatresao vratnicu.

Prava ljepotica odigrana je u Manchesteru između Cityja i Sunderlanda. U utakmici s čak sedam golova pobjedu je ubilježio domaćin rezultatom 4:3. City je već poslije 12 minuta igre vodio 2:0 pogocima Roquea Santa Cruza i Carlosa Teveza s bijele točke, no gosti su za jednako toliko vremena vratili stvari na početak preko Johna Mensaha i Jordana Hendersona.

Novu prednost Cityju donosi Craig Bellamy u 35. minuti, ali Sunderland ponovno izjednačuje. Ovoga puta, strijelac je Kenwyne Jones u 62. minuti. Zastor na ovu uzbudljivu nogometnu predstavu spustio je sedam minuta potom Santa Cruz svojim drugim pogotkom za pobjedu domaćina.

I konačno, četvrtoplasirana Aston Villa je na svom Villa Parku stigla do četvrte uzastopne pobjede porazivši Stoke City 1:0. Strijelac jedinog gola bio je John Carew u 61. minuti, a ova pobjeda za momčad iz Birminghama znači skok na treće mjesto ljestvice sa samo dva boda manje od drugoplasiranog Uniteda.