Hemofarm pao u Kragujevcu

Branko Barić • utorak, 22.12.2009.

Osim dvoboja Zagreba i Bosne u Trnskom, u utorak su odigrana još dva susreta 14. kola NLB lige. Budućnost je pobjedom protiv Zvezde zadržala korak s momčadima koje se bore za završni turnir, dok se Hemofarm poskliznuo u Kragujevcu...

Košarkaši Radničkog na svom parketu svladali su Hemofarm sa 77:69 i tako učinili veliku uslugu našim klubovima Ciboni, Zadru i Zagrebu kojima je momčad iz Vršca jedan od glavnih konkurenata za Final Four. Gosti su u taj susret ušli bolje i do poluvremena stvorili prednost od šest poena razlike, no uporni domaćin predvođen Mladenom Pantićem nije dozvolio da se favorizirani Hemofarm odlijepi na veću razliku. Do 35. minute kada je na semaforu stajalo 65:65 vodila se posve neizvjesna borba, no tada Radnički radi seriju 8:0 i rješava utakmicu. Plantić je predvodio pobjednike s 20 poena, a isto toliko na drugoj strani postigao je Jarod Cameron Stevenson.

Vezane vijesti

U obračunu Crvene Zvezde i Budućnosti zanimljivo je bilo samo do 32. minute kada je rezultat iznosio 68:64 za goste, a nakon toga uslijedila je 12:0 serija Podgoričana koja je riješila pitanje pobjednika. Na koncu je Zvezda poražena s 88:77, za što je ponajviše "kriv" Goran Jeretin s čak 26 ubačenih poena. Elmedin Kikanović sa 17 poena najefikasniji je bio u redovima beogradske momčadi.