Neočekivani poraz Deportiva, remi Athletica

Nikola Vlahović • subota, 20.03.2010.

U sklopu 27. kola Primere odigrane su tri utakmice, u kojima su važne bodove tražile tri momčadi koje se nalaze u zoni ispadanja. Derbi začelja odigrali su Xerez i Tenerife, dok je Valladolid gostovao kod Deportiva.

Getafe je u prošlom kolu na svom terenu sa visokih 3:0 deklasirao Mallorcu, dok je Athletic Bilbao podijelio bodove sa Sportingom. Gosti su dobro otvorili utakmicu i u 11. minuti pokušao je Manu, ali vratar Athletica brani njegov udarac. Međutim, tri minute nakon toga domaćini su poveli. Na asistenciju Llorentea zabio je Pablo Orbaiz. Nakon primljenog gola gosti se polako bude i dolaze do izjednačenja, rezultat je poravnao Manu u 32. minuti. Od 38.minute domaćini su ostali s igračem manje, crveni karton dobio je strijelac Orbaiz.

Iako su imali igrača manje, domaćini su napadali u nastavku utakmice ali uglavnom bezuspješno. U 53. minuti u prilici se našao Gaizka Toquero, ali njegov udarac blokirala je gostujuća obrana. Ipak, gosti su preuzeli inicijativu na terenu i u samo jednoj minuti imali su dvije prilike. Prvo je pucao Manu, a onda Miku, ali nije došlo do promjene rezultata. U 77. minuti i Getafe je ostao s igračem manje, crveni karton dobio je Torres. Dvije minute nakon toga domaćini su poveli, kazneni udarac precizno je izveo Llorente. Ipak, gosti su uspjeli poravnati rezultat u 86. minuti. Za 2:2 pogodio je Pedro Lesn na asistenciju Mikua.

Nakon važna pobjede u prošlom kolu protiv Espanyola, igrači Tenerifea otputovali su na gostovanje kod posljednje momčadi lige Xereza. U derbiju začelja gosti su tražili nova tri boda kako bi se izvukli iz opasne zone. Međutim, domaćini su poveli već u sedmoj minuti zahvaljujući pogotku Bermeja. Xerez je u 15.minuti imao vodstvo od dva gola. Prednost domaćina povećao je Aythami. Veliku priliku za smanjenje rezultata imali su gosti u 35. minuti, ali najstrožu kaznu propustio je realizirati Nino.

Gosti su na početku drugog poluvremena ipak uspjeli smanjiti rezultat, premda je promašio jedanaesterac, Nino je ovaj put bio precizan i smanjio rezultat na 2:1. Nakon što su smanjili rezultat, gosti su preuzeli igru i lopta se uglavnom nalazila u njihovim nogama, međutim, nisu uspjeli postići izjednačujući pogodak. Ovim porazom Tenerife je "prokockao" pobjedu iz prošlog kola, a na ljestvici ih je uhvatio Valladolid pa jedni i drugi imaju po 23 boda.

U sklopu 27. kola Primere Deportivo je na svom terenu dočekao pretposljednju momčad lige Valladolid. Deportivo je ovu utakmicu dočekao kao iraziti favorit, jer gosti nisu pobijedili u posljednjih 11 utakmica. Ipak, u prvih pola sata, bolji dojam ostavili su gostujući igrači, koji su imali dvije prilike ali ih nisu iskoristili. Bolju igru gosti su ipak okrunili pogotkom pet minuta prije kraja prvog poluvremena, strijelac je bio Nauzet Aleman. Gosti su bili puno bolji u prvih 45 minuta i sasvim zasluženo otišli na odmor s prednošću od jednog gola.

Loša igra Deportiva nastavila se i u drugom poluvremenu i domaćini nisu uspjeli zaprijetiti ozbiljnije gostima. Gosti su svoju pobjedu potvrdili i drugim golom na kraju utakmice, strijelac je bio Haris Medunjanin. Valladolid je nadigrao Deportivo i sasvim zasluženo došao do tri važna boda, koja će im mnogo značiti u borbi za prvoligaški život.