Vodeni sportovi

Udovičić potopio Primorac

Maja Giljanović • subota, 15.05.2010.

Prvaci Europe za 2010. godinu su vaterpolisti Pro Recca. Talijani su se u reprizi prošlogodišnjeg finala u Rijeci osvetili kotorskom Primorcu, branitelji naslova su vodili 2:0 nakon prve četvrtine, ali nakon što su suci priznali nepostojeći gol našeg Damira Burića Crnogorci su se utopili. Nakon 3:3 više nisu dali ni gola, primili su ih šest uzastopce, a posebno ih je u tim trenucima ubijao srpski čarobnjak Vanja Udovičić.

PRO RECCO - PRIMORAC 9:3 (0:2, 3:1, 3:0, 3:0)

Napulj, Euroliga, finalna utakmica
Suci: Georgios Stavridis (Grčka) i Emanuel Taylan (Turska)

PRO RECCO: Tempesti, Burić 1, Madaras, Mangiante, Kasas, Felugo, Filipović 2, Figlioli, Benedek, Calcaterra 1, Udovičić 4, Molina 1, Nikić. Trener: Pino Porzio

PRIMORAC: Radić, Dr. Brguljan, Čučuković, Petrović, Trajković, Da. Brguljan 1, Kiss 1, Azevedo, Pavlović, Drašković 1, Steinmetz, Šetka, Milić. Trener: Ranko Perović

Igrač više: Pro Recco 5/14, Primorac 1/17

Nakon što su polufinale protiv Partizana otvorili diletantski, gubili 0:4 i prvi gol dali u 11. minuti, vaterpolisti Pro Recca uspavano su krenuli i u finale protiv Primorca. Branitelji prošlogodišnjeg naslova europskog prvaka osvojenog u Rijeci vodili su 2:0 nakon prve četvrtine, za trepavicu su propustili +3, a na poluvremenu je na semaforu pisalo 3:3.

Ključni trenutak utakmice je priznati neregularni gol našeg Damira Burića, lopta Riječanina nije prošla zamišljenu liniju iza leđa Zdravka Radića, ali ljudi za "prljavi posao" Pro Recca Grk Georgios Stavridis i Emanuel Taylan su ga priznali i bacili Kotorane u očaj.

Crnogorci se više nisu sastali s loptom, Vanja Udovičić je prvi put Pro Reccu vodstvo osigurao 18. minuti (4:3), Filip Filipović je podebljao na +2 i iz minute u minutu prednost Talijana je rasla. Udovičić je strijelac i za 6:3, Molina u četvrtoj četvrtini zabija za 7:3, a priču kraju s još dva gola privodi briljantni Udovičić za ukupno 9:3 Pro Recca.

Pro Reccu su se isplatila milijunska ulaganja, igrači Pina Porzija ponovno su nakon 2008. u Milanu protiv Juga na krovu Europe, titula podno Vezuva im je šesti naslov europskog prvaka u povijesti i ukupno 37. trofej u svim natjecanjima.

• Obrisan korisnik16.05.2010. u 13:52
    neupitno je da je pro recco zasluženo osvojio naslov,ma da na žalost osim individualne igre nisu ništa više prikazali,ali sta je tu je,možeš kupit igrače al igru teško...jedino šta je bilo problematično na ovom final fouru je suđenje koje je bilo pre strogo i sa puno pogresaka...
  • Obrisan korisnik16.05.2010. u 00:53
    Pa ovde bas i nisu sudije odlucile, jer je bilo 9:3 a ne 4:3. U svakom slucaju, najbolji igraci jesu u ProReku zbog para a ne zato sto vole Italiju. Sta bi bilo da su Udovicic i Filipovic ostali u Patizanu. Da li bi bili isto placeni u toj novoj ligi? Ne verujem.
  • Obrisan korisnik15.05.2010. u 22:37
    mislim da bi to možda čak bilo i jače natjecanje od LEN-ovog..
  • Blizunj15.05.2010. u 22:00
    Nakon ovog ovdje pročitanog predlažem rješenje: svi klubovi koji se smatraju oštećenim na ovom final fouru neka bojkotiraju sva natjecanja LEN-a.Posebno tu mislim na klubove iz bivše Jugoslavije, mogli bi organizirat neki kup s ostalim europskim zainteresantnim klubovima.Po snazi natjecanje ne bi... [više na forumu]