SP 2010., Doigravanje, Osmina finala, 27.06.2010, 20:30 h, Johannesburg, stadion Soccer City, gledatelja: 84377
Suci: Rosetti, Calcagno, Ayroldi (svi Italija)

Maja Giljanović • nedjelja, 27.06.2010.

Kardinalna pogreška pomoćnika Ayroldija i glavnog suca Rosettija obilježila je utakmicu osmine finala između Argentine i Meksika. Nepuna četiri sata nakon nepriznatog gola Franka Lamparda u porazu Engleske od Njemačke talijanski su suci priznali gol Carlosa Teveza postignut iz zaleđa vidljivog i iz aviona i direktno utjecali na ishod utakmice na Soccer City stadionu u Johannesburgu.

Juan Sebastian Veron
69'
17
Jonas Gutierrez
79'
23
Javier Pastore
87'
Pablo Barrera
46'
9
Guillermo Franco
61'

Javier Aguirre

Četvrtfinale protiv Njemačke u petak na Nelson Mandela stadionu u Port Elizabethu izborila je Argentina, igrači Diega Maradone na koncu su se s s Meksikom, ali trenutak koji je odlučio utakmicu, ubio El Tri u pojam dogodio se u prvom poluvremenu u 26. minuti kod rezultata 0:0.

OSVETA ZA BERLIN

Argentina i Meksiko igrali su u osmini finala i na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj, Argentina je prošla nakon spektakularnog gola Maxija Rodrigueza u produžecima i izborila četvrtfinale protiv Njemačke. Elf je protivnik Argentinaca u četvrtfinalu i četiri godine poslije u Južnoafričkoj Republici, Njemačka je u Berlinu 2006. prošla nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Tragedija za Meksiko je tim i veća jer su igrači Javiera Aguirrea do tog trenutka izgledali bolje, preuzeli su inicijativu i milimetri su nedostajali da povedu, projektil Salcida u 8. je minuti zaustavila prečka, šut Guardada u 9. minuti je prohujao tik pored stative nepomičnog Romera, a opasno je izgledao i udarac Hernandeza u 14. minuti.

U fatalnoj 26. minuti Lionel Messi je uzeo jednu odbijenu loptu, gurnuo je iza leđa meksičke obrane, savršeno proigrao Carlosa Teveza i nikom ništa da se Tevez nije nalazio u dubokom ofsajdu. Suci se nisu oglasili, a napadač Manchester Cityja je objeručke prihvatio poklon i spremio loptu iza Pereza.

KOBNA OSMINA FINALA

Meksiko je nakon 1994. protiv Bugarske, 1998. protiv Njemačke, 2002. protiv SAD-a i 2006. protiv Argentine i peto svjetsko prvenstvo uzastopce ispao u osmini finala.

Meksikanci su žestoko protestirali, okružili pomoćnika Ayroldija i pokušali uvjeriti Rosettija da se Tevezu uistinu nalazio u zaleđu, ali uzalud jer nakon dvominutnih konzultacija, Ayroldi nije odstupio od svoje odluke i Rosetti je pokazao na centar.

Poljuljani Meksikanci nisu izdržali i u 33. su minuti još jednom poklekli, Osorio je ničim izazvan na 18 metara odložio loptu za Gonzala Higuaina, napadač Reala nije oklijevao, bacio je Pereza na koljena i podebljao prednost na 2:0.

PRVI TOPNIK SP-a

Gonzalo Higuain je preuzeo čelo tablice najboljih strijelaca, protiv Meksika je postigao svoj četvrti gol u JAR-u i odvojio se od trostrukih strijelaca od Thomasa Müllera, Davida Ville, Landona Donovana, Asamoaha Gyana, Roberta Vitteka i Luisa Suareza.

U drugom poluvremenu eventualne dileme oko pobjednika u 52. je minuti otklonio Tevez, bombom s 23 metra probušio je Pereza i brod Argentine odveo u mirnu luku devete uzastopne pobjede. Meksiko se nije predao, preuzeo je posjed lopte, u 69. je minuti volej Barrede s gol-liniji očistio Heinze, ali počasni gol je zasluženo dvije minute poslije postigao Hernandez.

22-godišnji napadač Guadalajare, svjetski prvak U-17 iz Perua 2005., krasno je okrenuo De Michelisa i ljevicom zakucao loptu pod prečku Romera, postigao svoj deveti gol za reprezentaciju u 16. nastupu i meksičkim i svim neutralnim navijačima koliko-toliko ublažio gorak okus u ustima nakon nedopustivog sudačkog previda.

ARGENTINA - MEKSIKO

Udarci 11 - 16 Udarci u okvir 6 - 6 Prekršaji 11 - 26 Korneri 2 - 5 Žuti kartoni 0 - 1 Posjed lopte 52 % - 48 %

Do konca utakmice rezultat se više nije mijenjao, Messi je pucao u trećoj minuti nadoknade, ali Perez je obranio i prvoj violini Gauča nije dopustio postizanje prvog gola u JAR-u.

• Obrisan korisnik28.06.2010. u 00:25
    snoopy,slazem se previse ofenzivnih igraca maradona ima u prvih jedanaest a jos kad pogledas da mu u obrani igra rupa demichelis i nista poebni burdisso a na golu golman sumnjive kvalitete bit ce to samoubojstvo protiv neke jace ekipe!!
  • Obrisan korisnik27.06.2010. u 23:58
    pitanje je u kojem bi smjeru otišla utakmica da je sudac poništio prvi gol teveza,jer do tog gola grubo rečeno argentina je bila nemoćna
  • The_Killer_000727.06.2010. u 23:54
    pljačka
    The_Killer_0007
  • snoopy27.06.2010. u 23:37
    volim argentinu ali uopće nisu dobri, u skupini protivnici koji ne znaju napasti a ovdje ih meksiko napao i primili gol nepošteno i tada su pali, samo maradona može poslati ekipu sa jedim pravim veznjakom(masheranom) i pe napadača(krilnih napadača), bojim se za nijh protiv težih prtivnika